Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Imprezy > Bike Day -śmigaj i oglądaj!

Bike Day -śmigaj i oglądaj!

RodzajFestiwal rowerowy
Termin2013-05-10
KrajPolska
Województwodolnośląskie
MiejsceKino Nowe Horyzonty Wrocław
OrganizatorKino Nowe Horyzonty
WWWhttp://www.kinonh.pl/film.do?id=8164&ind=idCyklu%3D431%26page%3D0%26data%3D%26typ%3Dcykl

W najbliższą sobotę 11 maja we Wrocławiu na pasjonatów rowerów czeka nie lada gratka. W kinie Nowe Horyzonty zobaczymy trzy filmy o tematyce rowerowej, które, wraz z Drugą Falą, Wrocławską Inicjatywą Rowerową, Fundacją Proces Ciągły i środowiskową akcją Skradzione Bicykle, składają się na wspólne działania filmowe, muzyczne i społeczne pod nazwą „Bike Day - śmigaj i oglądaj”. Akcja ma na celu promowanie jazdy jednośladami, zdrowego stylu życia i wprowadzenie widzów w świat kurierów rowerowych.

Od godziny 18:00 do 22:00 w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu zaprezentowany zostanie blok filmowy o tematyce rowerowej.

Pierwszym filmem będzie Line of Sight Benny’ego Zengi, który osią akcji czyni rowerowo-dokumentalne eskapady Lucasa Brunella. To relacja na żywo ze świata miejskich wyścigów, zabójczych prędkości i slalomów między samochodami i pieszymi. Jako drugą projekcję przewidzieliśmy legendarny w środowisku film Murder of Couriers. 3 lata dokumentacji złożyło się na fabularny portret kurierów z Vancouver. Pełny metraż sygnowany przez samych zainteresowanych, żadna komercyjna ściema. Wyścigi alley-cat, bike polo, miłość inienawiść na drogach. Po prostu. Mordercza kurierka.

Trzeci film to niespodzianka, tytuł ujawnimy w dzień wydarzenia. Po filmach zapraszamy na dyskusję dotyczącą bezpieczeństwa rowerów we Wrocławiu. Stworzymy wspólnie mapę ‘czarnych punktów Wrocławia’, gdzie nieprzypięcie jednośladu lub wykorzystanie słabego zabezpieczenia częściej niż w innych miejscach kończy się utratą pojazdu. Porozmawiamy o jeździe w ruchu ulicznym - jak swobodnie, lecz bezpiecznie poruszać się po jezdni oraz porozmawiamy na tematy zaproponowane przez uczestników.

Cena bloku filmowego w Kinie Nowe Horyzonty to 17 zł.

Wydarzeniem towarzyszącym Bike Day -  śmigaj i oglądaj będzie Bike Swap organizowany przez Fundację Proces Ciągły, Wrocławską Manufakturę Rowerową Osiem.co oraz Drugą Falę. Bike Swap - prosta idea, znany mechanizm. Chodzi o to, by przejrzeć nieużywane, części rowerowe i przynieść je celem wymiany. Ważnym elementem wydarzenia Bike Day jest akcja „Skradzione Bicykle”. To idealistyczna inicjatywa, która ma na celu edukowanie ludzi w kwestii zabezpieczania rowerów oraz wpłynięcie na władze, by kradzieże rowerów zaczęła traktować serio. Złodziejom mówimy dość! Chcesz pojeździć? Sobie kup lub pożycz, nie kradnij.

Bike Day -  śmigaj i oglądaj to pierwsza tego typu inicjatywa w naszym mieście. Na pewno nie ostatnia.