Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Miasto > Poznań > Oficer rowerowy > Oficer rowerowy w Poznaniu

Oficer rowerowy w Poznaniu

2 marca 2015 roku zostały opublikowane wyniku konkursu na stanowisko poznańskiego oficera rowerowego. Został nim łódzki społecznik - Wojciech Makowski.

Wojciech Makowski to jeden z najbardziej znanych działaczy rowerowych w Łodzi. Jest związany z  Fundacją Fenomen oraz Instytutem Spraw Obywatelskich INSPRO, w ramach którego koordynował m.in. kampanię Tiry na tory. Był przedstawicielem INSPRO w europejskiej federacji Transport & Environment. Audytor polityki rowerowej BYPAD i główny autor audytu BYPAD Gdyni (2013), w Łodzi był m.in. członkiem Komitetu Sterującego Łódzkiego Roweru Publicznego.

Członek-założyciel ogólnopolskiego stowarzyszenia Miasta dla Rowerów i członek Komisji Rewizyjnej MdR, koordynował także grupę roboczą ds. zrównoważonego transportu działającą w ramach Kongresu Ruchów Miejskich.

Był też rzecznikiem osób niezmotoryzowanych i bronił praw pieszych i cyklistów.

(full) Wojciech Makowski-wojciech_makowski_kr_1_min.jpg

Jak przyznaje Makowski - w Łodzi miał już dosyć walki z urzędnikami z Zarządu Dróg i Transportu - dlatego swoją wiedzą chce teraz  podzielić się w Poznaniu.

Historia kontaktów miasta z rowerzystami

W maju 2009 powstał Rowerowy Zespół Konsultacyjny przy Urzędzie Miejskim, w skład którego wchodzili działacze organizacji prorowerowych. W jego ramach organizowano comiesięczne spotkania w ZDM'ie, w czasie których rowerzyści zgłaszali swoje postulaty dotyczące poprawy jakości ścieżek i ruchu rowerowego.

W styczniu 2010 roku RZK rozwiązano (w sumie odbyło się 7 spotkań) i zgodnie z zarządzeniem prezydenta Mirosława Kruszyńskiego konsultacje są prowadzone poprzez internet. Niestety - jak mówią rowerzyści - większość ich postulatów jest odrzucana przez Urząd Miasta.

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2016-10-05 14:06 anonim | ruch rowerowy - Ułańska - Matejki
Paweł Werc
tel. 605-634-666

Dzień dobry,
Piszę w sprawie odcinka chodnika na Grunwaldzkiej pomiędzy Ułańską i Matejki. Jest to szeroki pas chodnika na którym jest stosunkowo mało przechodniów. Nie wiadomo dlaczego jest tam zakaz dla rowerów i uparcie straż łapie rowerzystów . Można przejechać rowerem od Wojskowej do Ułańskiej i w tym miejscu pojawia się zakaz - nie wiadomo dlaczego - jest to ważny odcinek trasy na Grunwaldzkiej, po drugiej stronie ulicy nie ma żadnej wyznaczonej drogi rowerowej. Taki zakaz mógłby się pojawić przy przystanku tramwajowym przed Matejki.
Sądzę, że jest mocne uzasadnienie aby to zmienić.
Pozdrawiam,
Paweł Werc