Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Reportaż > Targi rowerowe w Europie > Eurobike 2013 > Targi rowerowe Eurobike 2013 Awards - nagrody

Targi rowerowe Eurobike 2013 Awards - nagrody

Eurobike 2013 Award - logoPodczas targów rowerowych w Friedrichshafen po raz dziewiąty zostały przyznane nagrody Eurobike Award dla innowacji i dobrego designu w przemyśle rowerowym.

Zgłoszona została rekordowa ilość produktów – 496 produktów z 30 krajów. Zostało wytypowanych 61 zwycięzców Eurobike Award, wśród nich złota dziesiątka wyjątkowych produktów. Konkurs został zorganizowany przez iF International Forum Design GmbH z siedzibą w Hanowerze.

Eurobike 2013 Award - Konkurs podzielony był na dziewięć kategorii, z których sześć to różne rodzaje rowerów od górskich, przez miejskie po elektryki i specjalne konstrukcje. Pozostałe trzy kategorie to odzież, części i komponenty oraz akcesoria. Kandydaci byli oceniani pod względem aerodynamiki, wydajności, ergonomii, funkcjonalności, wagi, użyteczności, designu, jakości, stopnia innowacyjności, komfortu, pojemności i zgodności z naturą.

 

RIP 9 RDO od Ninera

Pierwszą nagrodę w kategorii rowerów górskich uzyskał RIP 9 RDO - Full-Suspension Mountain Bike od Niner Bikes z USA. Sędziowie wyróżnili perfekcję formy, wyróżniające się malowanie.  Rower posiada opatentowany system zawieszenia CVA z damperem FOX Float CTD oferującym 125 mm skoku.

Gruba Salsa

Eurobike 2013 Award - Pisaliśmy wcześniej o inwazji rowerów na bardzo grubych oponach oraz nowej grupie SRAM X01. Przypieczętowaniem tego trendu jest przyznanie nagrody Eurobike Award rowerowi Salsa Beargrease na kołach 26" x 4" z najnowszym napędem SRAM na 11 przełożeń. Szkieletem jest karbonowa rama o wadze 1250 gramów oraz  widelec (700 g).

 

Świecący Ortlieb

Sakwiarze będą zainteresowani nowymi sakwami Ortlieba, które również znalazły się w złotej dziesiątce (kategoria akcesoria). W znanym modelu back-roller’ów Zastosowano nowy odblaskowy materiał zwiększający bezpieczeństwo rowerzysty. Dzięki odblaskowej przędzy cała sakwa zmienia się w ciemnościach w jeden ogromny reflektor. Poza tym sakwa ma wszystkie sprawdzone rozwiązania z poprzednich edycji produktu, takie jak system montażu i dopasowania do bagażnika nie wymagający narzędzi, wewnętrzną kieszeń, pasek na ramię czy paski odblaskowe renomowanej firmy 3M.

Eurobike 2013 Award - Eurobike 2013 Award -

Kask ABUS In-Vizz

Eurobike 2013 Award - Kolejnym zwycięskim produktem z kategorii akcesoriów został sportowy kask z daszkiem In-Vizz firmy ABUS. Wyróżnia się pośród innych produktów tego typu łatwością w obsłudze – daszek można szybko i sprawnie zdjąć lub założyć przy użyciu jednej ręki. Ponadto istnieje możliwość wyboru obniżenia lub podwyższenia daszka. Sędziowie docenili produkt, który zdecydowanie ułatwia życie rowerzystom.

 

Bawełniane siodełko Brooks - Cambium C17

Eurobike 2013 Award - Ciekawostką jest zdobycie złotej nagrody przez Cambium C17 – bawełniane siodełko Brooksa. Sędziowie docenili wyjątkowy materiał, którego nie używa żaden inny producent. Jest ono zrobione z wulkanizowanej gumy oraz organicznej bawełny z cienką warstwą widocznej struktury materiału na wierzchu dla lepszej elastyczności i wytrzymałości. Jest przy tym wodoodporne. Nazwa Cambium C17 pochodzi z botaniki i została użyta dla podkreślenia roślinnego pochodzenia użytego materiału.Kilka wyróżnionych produktów przykuło naszą uwagę, choć nie znalazły się w złotej dziesiątce:

Plecak Deuter Superbike EXP z kamizelką

Pierwszy z nich to plecak Deutera o nazwie Superbike EXP. Dzięki wąskiemu kształtowi świetnie przylega do ciała. Ciekawostką jest wbudowana kamizelka zakładana przez głowę. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed wiatrem, zwłaszcza, gdy po intensywnej jeździe spoceni wracamy do domu w chłodny dzień. Kolor również jest wybrany nieprzypadkowo – jasnożółty ma poprawiać bezpieczeństwo rowerzysty na drodze.

Eurobike 2013 Award - Eurobike 2013 Award - Eurobike 2013 Award -

Świecący błotnik

Drugim produktem jest DeFender iGlow X tajwańskiej firmy Topeak. Jest to komplet błotników z wbudowanym oświetleniem na całej ich długości. To innowacyjne podejście do oświetlenia zostało zaprojektowane głównie z myślą o kolarzach szosowych – łatwo je zamontować i zdemontować. Technologia iGlow wykorzystuje włókno światłowodowe, dzięki któremu oświetlenie błotnika jest świetnie widoczne nie tylko z tyłu, ale i z boku roweru. DeFender zapewnia więc nie tylko większe bezpieczeństwo rowerzysty, ale także ochronę rowerzysty przed brudem, kurzem i błotem na nawierzchni.

Eurobike 2013 Award - Eurobike 2013 Award - Eurobike 2013 Award -

Kufer transportowy ze zintegrowanym uchwytem serwisowym

Kufer Round Trip Pro do przewozu rowerów firmy Thule jest szczególnie przydatny osobom, które podróżują z rowerem samolotami. Jest to miękki kufer segmentu premium, wykonany z ultratrwałego nylonu oraz aluminium. Oprócz głównej funkcji zabezpieczającej jednoślad kufer został wyposażony w szereg dodatkowych udogodnień. Najważniejszą z innowacji jest zintegrowany uchwyt serwisowy na rower, który podczas transportu jednośladu w kufrze stabilizuje go, a po dotarciu na miejsce przeznaczenia znacznie ułatwia montaż. Dzięki temu niezależnie od tego, gdzie wybierze się posiadacz kufra, może on wygodnie złożyć, wyregulować i spakować swój rower. Kufer ma składane panele boczne, które ułatwiają przechowywanie go między wyjazdami. Mieści większość rowerów szosowych, górskich i cyklo-crossowych, o rozstawie osi do 46"/116,8 cm.

 Eurobike 2013 Award - Thule Round Trip Pro_kuferEurobike 2013 Award - Thule Round Trip Pro uchwyt

Dętka z dwoma końcami

Ciekawym pomysłem okazała się również dętka Gaadi czeskiej firmy Rubena, która ma… dwa końce! Klasyczny dętka zamknięta w kształcie okręgu została zastąpiona prostą dętką  o dwóch końcach. Wymiana przebitej dętki znacznie się upraszcza, zwłaszcza w rowerach miejskich i elektrycznych, gdyż nie trzeba demontować ani koła, ani osłony łańcucha, by ją wyciągnąć lub włożyć.

Eurobike 2013 Award - Eurobike 2013 Award - Eurobike 2013 Award -

Tablet na kierownicę

Firma Rixen&Kaul z Niemiec zaproponowała wodoodporną torbę na kierownicę wraz z systemem montażu przeznaczoną na tableta o maksymalnych wymiarach 14x21,5 cm. Torba jest zrobiona z materiału Duratex i pozwala na korzystanie z dotykowego ekranu, gdy tablet jest w środku.

Eurobike 2013 Award - Eurobike 2013 Award - Eurobike 2013 Award -

Łańcuch na rowerzyście - czyli Hiplok Lite

Hiplok Lite od plus 8 industries z Wielkiej Brytanii to zapięcie rowerowe w postaci łańcucha. Zostało zaprojektowane do wygodnego przewożenia na biodrach, lecz – co ważne – bez konieczności zamykania zamka na sobie. Ogniwa zrobione są z 6mm hartowanej stali Sold Secure umieszczonej w materiałowej osłonie, którą można zdjąć i wyprać. Dodatkowo materiał został wyposażony w odblaskowe elementy podnoszące widoczność w słabych warunkach oświetleniowych.

Eurobike 2013 Award - Eurobike 2013 Award - Eurobike 2013 Award -

Blokada tylnego koła na pilota

Eurobike 2013 Award - Znany producent zapięć rowerowych - holenderska firma AXA zaproponował elektroniczną blokadę tylnego koła. Z założenia jest ona dedykowana do rowerów w miejskich wypożyczalniach. Służy do blokowania roweru, kiedy użytkownik pożycza go i na chwile musi zostawić - np przed sklepem. Odpadają zamknięcia z kluczykami, ze względu na problem z dystrybucją kluczy. Zostaje zamek szyfrowy lub właśnie Axa E-Rental lock. Do jego otwierania i zamykania musimy posłużyć się: hasłem, kodem albo czipem (RFID). Elektroniczne zamknięcie rowerowe może być połączone z dowolnym systemem wypożyczenia rowerów.

Manetka sterowania... smartfonem

Eurobike 2013 Award - Ekspansja smartfonów nie omija rynku rowerowego. Firma O-synce wymyśliła montowana przy rączce kierownicy manetkę do sterowania smartfonem. Komunikuje się ona z urządzeniem przez interfejs Bluetooth i umożliwia obsługę telefonu za pomocą kciuka. Do dyspozycji mamy przyciski: w górę, w dół i wyboru.

 

 

Eurobike Green Award

Sędziowie zdecydowali, że w tym roku żaden z produktów nie zasługuje na zdobycie nagrody Greek Award, czyli produktowi szczególnie przyjaznego środowisku.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!