Nasz zachodni sąsiad słynie z dużej sieci dobrej jakości autostrad. Teraz ma ambicje stworzenia autostrady przeznaczonej dla rowerzystów która ma połączyć 10 miast w Zagłębiu Ruhry, w tym Duisburg, Bochum i Hamm, oraz kilka uniwersytetów.
Sieć tras rowerowych w Gdańsku liczy już łącznie 470 km. Na dwóch kółkach można dotrzeć praktycznie do każdego zakątka naszego miasta. Teraz dodatkowo ułatwi to mapa rowerowa, wydana przez Urząd Miejski w Gdańsku.
11 maja w Bielsku-Białej prezydent RP Bronisław Komorowski podpisze ustawę, która pozwoli rowerzystom legalnie jeździć po wałach przeciwpowodziowych oraz ułatwi budowę dróg rowerowych i wytyczanie szlaków turystycznych wzdłuż rzek
Urząd Miejski we Wrocławiu wydał serię mapek, które maja pomóc rowerzystom w dotarciu rowerem do centrum. Jest to o tyle dobry pomysł, że infrastruktura rowerowa nie wszędzie tworzy spójną sieć, pozwalającą na sprawne przemieszczanie się rowerem.
Lublin obecnie posiada około 50 km ścieżek i dróg rowerowych. W urzędzie Miejskim jest stanowisko oficera rowerowego, została przyjęta Polityka Rowerowa, a mieszkańcy korzystają z systemu Roweru Miejskiego - czyli sieci wypożyczalni rowerowych.
Opole nie ma zbyt dobrze rozwiniętej infrastruktury, ale ostatnio władze miasta zaczęły dostrzegać rower jako istotną formę komunikacji. W 2012 roku powołano oficera rowerowego oraz uruchomiono sieć miejskich wypożyczalni rowerowych.
Pod koniec 2013 roku w Warszawie było około 361 km ścieżek i dróg rowerowych. Sieć infrastruktury rowerowej składa się z 5 głównych szlaków oraz licznych krótkich ścieżek i dróg rowerowych.