Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'hamulce'

Znaleziono: 6 wiadomości dla frazy 'hamulce'
2017-02-10
Wszyscy producenci starają się, aby woda nie dostała się do układu hydraulicznych hamulców. Wszyscy, poza jednym producentem, który wodą zalewa je fabrycznie.
2014-05-15
Czy nowy pomysł hydraulicznego hamulca tarczowego zrewolucjonizuje branżę rowerową? Allan Crisp - 28-letni Australijczyk proponuje zupełnie nową konstrukcje zacisku hamulca
2013-11-28
W specyfikacji rowerów na rok 2014 możemy znaleźć nowe hydrauliczne hamulce tarczowe oznaczone jako Avid DB 1 i Avid DB 3. Modele te pojawiły się poraz pierwszy w kolekcjach na rok 2014. Postanowiliśmy sprawdzić co to za osprzęt.
2009-08-27
Amerykański wynalazca opracował dla rowerów system zapobiegający blokadzie kół w czasie hamowania. Właściciele samochodów od dawna korzystają z dobrodziejstw tego wynalazku znanego pod nazwą ABS. przydaje się on szczególnie wtedy, gdy nawierzchnia drogi jest śliska - mokra, lub posypana piaskiem.
2007-03-13
Magura - pionier w dziedzinie hamulców hydraulicznych wprowadza w tym roku nową wersję swojej superlekkiej Magury Marty SL. Ten przeznaczony głównie do XC oraz maratonów hamulec o wadze 324 gramy
Liczba pozycji:
1 2


Znaleziono: 7 artykułów dla tagu 'hamulce'
2012-03-22
Jeszcze do niedawna w rowerach górskich niepodzielnie panowały hamulce szczękowe - najpierw cantilevery, a następnie V-brake. Obecnie - już od kilku lat w rowerach MTB prym wiodą hamulce tarczowe, które są już dostępne w ekonomicznej grupie Alivio Shimano
2012-03-22
W przypadku stosowania hamulców tarczowych mamy możliwość zastosowania różnego rodzaju okładzin hamulców, potocznie zwanych klockami.
2012-03-22
Hamulce tarczowe wymagają, by w rowerze znalazło się zarówno mocowanie dla zacisku hamulca tarczowego oraz by koło, a dokładniej piasta była przystosowana do zamontowania tarczy hamulcowej w jednym ze standardów: Center Lock lub International Standard
2012-03-22
Hamulec tarczowy składa się z klamki, tarczy i zacisku montowanego do ramy, lub na dole widelca (amortyzatora) przy osi koła. Obecnie istnieją dwa standardy mocowania zacisków do ramy/widelca.
2012-03-22
Hamulce tarczowe dzielą się na dwie grupy: hamulce tarczowe hydrauliczne hamulce hydrauliczne mechaniczne. W artykule opisujemy różnice pomiędzy nimi oraz wadi z zalety każdego z systemów.
2012-03-22
Hamulce tarczowe w rowerach jeszcze kilka lat temu były pewnego rodzaju ekstrawagancją. Jednak wraz z rozwojem technologii, ich niezawodności, spadku masy, a przede wszystkich prostoty w eksploatacji na dobre zagościły w naszych rowerach.
2012-03-22
Hamulce to jeden z najważniejszych elementów roweru. Warto poświęcić odpowiednia ilość czasu na ich dobranie i eksploatację.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 1 definicji w encyklopedii dla tagu 'hamulce'
Połączenie manetki cynglowej z klamką hamulcową, wprowadzone przez firmę Shimano w 2003 roku. W rozwiązaniu Dual Control występuje tylko jedna dźwignia - obsługująca zarówno przełożenia jak i hamulce.
Liczba pozycji: