Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Lampki Shout & Cosmo - wiosenne nowości rowerowe MacTronic

Lampki Shout & Cosmo - wiosenne nowości rowerowe MacTronic

Data: 2013-04-11
Źródło: Informacja własna

Śnieg powoli topnieje, wkrótce startuje sezon rowerowy - w związku z tym w ofercie firmy MacTronic pojawiły się dwa nowe produkty stworzone z myślą o rowerzystach. Shout oraz Cosmo to nazwy nowych lamp rowerowych, składających się na kompletny zestaw oświetlenia jednośladu. W obu zastosowano akumulatory ładowane przez USB oraz przemyślne, wielofunkcyjne systemy montażu.

MacTronic Shout to lampa przednia, zamknięta w obudowie o klasycznym, cenionym przez rowerzystów, ksMactronicztałcie. Źródłem światła jest w niej dioda Cree XT-E R5 o jasności 200 lumenów, która może pracować w jednym z pięciu dostępnych trybów (max, wysoki, standard, strobo oraz pulsacyjny). Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdzi się zarówno na miejskich alejkach (na których lampa przednia służy głównie do zasygnalizowania pozycji rowerzysty), jak i podczas wieczornych wypadów w teren.

Zasilanie zapewnia wbudowany akumulator (który ładować można przez złącze USB), wystarczający maksymalnie na 8 h pracy w trybie standard lub na 110 minut w trybie max. Atutem modelu Shout jest także wygodny system montażu - czyli pasek z dziurkami, umożliwiający stabilne przytwierdzenie lampy do kierownicy o dowolnej średnicy. Wymiary urządzenia to 4,6 x 7,1 x 2,8 cm, zaś waga - 65,7 g.

Test lampki Mactronic Shout »

Panel zamiast żarówek

 MactronicMacTronic Cosmo to z kolei lampa tylna, w której źródłem światła nie są typowe diody czy żarówki, lecz nowoczesny panel LED, generujący jaskrawoczerwone światło o jasności 35 lumenów. Dostępnych jest sześć trybów pracy (trzy stałe, różniące się natężeniem światła i trzy pulsujące), zaś maksymalny czas pracy to 7 h. Również w tym przypadku za zasilanie odpowiada akumulator ładowany przez USB.

Użytkownik ma oczywiście pełną dowolność w zakresie montażu - lampę można zamontować na wiele sposobów (w pionie, poziomie, na wsporniku siodełka, szynie wspornika siodełka itp.). Model Cosmo mierzy 2,6 x 8,0 x 1,8 cm i waży ok. 35,5 g.

"Funkcja ładowania przez USB pojawia się w coraz większej liczbie naszych modeli - to ukłon w stronę klientów, dla których jest to jedna z bardziej oczywistych metod zasilania nowoczesnego sprzętu. Zakładamy, że praktycznie każdy ma dziś dostęp do komputera z USB lub telefonu, który ładowany jest przez to złącze, dzięki czemu nie trzeba ze sobą nosić czy wozić dodatkowej ładowarki, bo odpowiednia jest zawsze pod ręką" - wyjaśnia Bartosz Mocek, Business Development Manager z firmy MacTronic.

 

Ceny nowych lamp firmy MacTronic kształtują się następująco: Shout - 170 zł, Cosmo - 110 zł. Oba modele objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!