Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Pedałuj w pracy

Pedałuj w pracy

Data: 2011-02-28
Źródło: pap

Przenośny "rowerek" może poprawić stan zdrowia pracowników biurowych - informuje "British Journal of Sports Medicine".

Nie od dzisiaj wiadomo, że siedzący tryb życia osób pracujących przed komputerem wiąże się z ryzykiem problemów zdrowotnych. Otyłość, choroby serca czy cukrzyca to tylko niektóre z nich. Stąd coraz częściej pojawiają się próby instalowania w biurach urządzeń takich jak ruchome bieżnie czy rowery.

Naukowcy z East Carolina University (USA) uważają, że dobrym i tanim rozwiązaniem mogą być miniaturowe rowerki do ćwiczeń, których da się używać, siedząc przy biurku. Naukowcy przeprowadzili już wstępne badania na 18 osobach. Ochotnicy używali rowerków przeciętnie przez 12 z 20 dni trwania eksperymentu, jednorazowo pedałując średnio przez 23 minuty. Co ważne, nie przeszkadzało im to w wykonywaniu obowiązków.

W przeprowadzonej po zakończeniu badań ankiecie uczestnicy stwierdzili, że używaliby takiego przyrządu regularnie czasie pracy, jeśli tylko zapewniłby go im pracodawca.

Autorzy pracy zaznaczają, że - jak każda nowość - po jakimś czasie rowerek traci na atrakcyjności, toteż warto byłoby dać pracownikom dodatkowa motywację, aby z niego korzystali. Może dobrym rozwiązaniem byłby „dodatek rowerkowy”?

Regularne ćwiczenia powinny jednak przynieść korzyści samym pracodawcom - zmniejszyłaby się absencja chorobowa, a zdrowsi pracownicy lepiej by pracowali

Czytaj dalej na stronach pap
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!