Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Powstaje szlak rowerowy wokół Tatr - pierwszy odcinek gotów jeszcze w tym roku

Powstaje szlak rowerowy wokół Tatr - pierwszy odcinek gotów jeszcze w tym roku

Data: 2014-10-24
Źródło: PAP

Przyrodniczy szlak wokół Tatr - to projekt 250-cio kilometrowej pętli rowerowej wiodącej z Nowego Targu przez Słowację. Pierwszy odcinek trasy po Polskiej stronie ma być gotowy do końca roku.

Na trasie przewidziano miejsca widokowo-postojowe. Ścieżki rowerowe w okresie zimowym będą pełnić rolę tras biegowych dla narciarzy. Cała trasa będzie miała bitumiczną nawierzchnię.

Przebieg ścieżki zaprojektowano przez historyczno-geograficzne krainy: Spisz, Podhale, Orawę i Liptów. Trasa przebiega w pobliżu kilku parków narodowych: Tatrzańskiego, Pienińskiego, Gorczańskiego i Babiogórskiego.

Przy trasie znajdują się zamki i zabytkowe kościoły. Trasa od Nowego Targu do granicy państwa w Suchej Horze i dalej do miasta Trstena została zaprojektowana po dawnej linii kolejowej, z wykorzystaniem nasypów i nieczynnych już mostów kolejowych.

W realizację projektu zaangażowanych jest 13 gmin i miast ze strony polskiej i słowackiej.

Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 3,7 mln euro, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka to ponad 3,15 mln euro.

Cała trasa wokół Tatr ma być gotowa do 2020 r.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!