Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Stary Sącz: powstanie przystań rowerowa

Stary Sącz: powstanie przystań rowerowa

Data: 2011-03-01
Źródło: naszemiasto.pl

W Barcicach Górnych nad Popradem, nieopodal hotelu Las Vegas, powstanie przystań na Karpackim Szlaku Rowerowym. Już rozpoczęto plantowanie terenu pod park, który ma być centralnym punktem rowerowych tras zbiegających się tutaj z dwóch stron - od południa z Rytra i od północy z Nowego Sącza. Władze gminy postarały się o unijną dotację na budowę przystani. Zainwestują w nią 658 tys. zł.

Projekt zakłada stworzenie nad rzeką parku rekreacyjnego z alejkami, ławeczkami, placami zabaw dla najmłodszych, grillem i małą gastronomią. Będzie też budynek sanitarny z toaletami i być może niewielka scena plenerowa.

Do przystani dotrze się też samochodem - dla zmotoryzowanych zaplanowano parking. Dla cyklistów staną, rzecz jasna, stojaki na rowery. Nawierzchnia alejki pozwoli na swobodną jazdę wózkiem inwalidzkim.

Rozstrzygnięto już przetarg na budowę przystani. Lada dzień wykonawca rozpocznie roboty. - Chcemy oddać ją do użytku przed wakacjami - zapowiada burmistrz Starego Sącza Marian Cycoń. -Miłośnicy turystyki rowerowej licznie przyjeżdżają do Barcic, zarówno od strony Rytra, jak i z Nowego Sącza. Mam nadzieję, że ta przystań będzie służyła również mieszkańcom najbliższej okolicy jako miłe miejsce spotkań.

Czytaj dalej na stronach naszemiasto.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!