Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > W Warszawie ruszył BikeSurf - społeczna wypożyczalnia rowerów

W Warszawie ruszył BikeSurf - społeczna wypożyczalnia rowerów

Data: 2014-12-10
Źródło: Informacja własna

W Warszawie ruszył BikeSurf - społeczna wypożyczalnia rowerów, która jest ciekawą alternatywą dla systemu rowerów miejskich - Vetuliro.

Z projektu z powodzeniem można korzystać w wielu krajach, między innymi w Niemczech, Portugalii, Holandii, Chile, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Norwegii, a od pierwszego grudnia również w Polsce.

Jakie są zasady działania całego systemu? Bardzo proste - korzystając ze strony www lub aplikacji na smartfona wybiera się pojazd i bukuje dogodny termin; jeżeli jest wolny dostajemy mailem numer do zamka.

Krótki filmik instruktażowy:

 

 

Co prawda warszawski oddział BikeSurf ma dopiero jeden rower, ale jest spora szansa na powodzenie projektu z uwagi na sukces w innych krajach oraz fakt zniknięcia 30. listopada Veturilo ze stołecznych ulic.

W rozmowie twórcy warszawskiego oddziału tłumaczą, skąd pomysł:

"Gdziekolwiek jeździmy, staramy poruszać się na rowerach. W Berlinie dowiedzieliśmy się o społecznej wypożyczalni. Kilka miesięcy później postanowiliśmy otworzyć jej warszawski odpowiednik. Chcemy umożliwić osobom przyjeżdżającym do Warszawy łatwe i darmowe wypożyczenie roweru, bo nie ma nic przyjemniejszego niż rower w mieście. Zależy nam na tym, aby w przyszłości, kiedy rowerów będziemy mięli więcej, do pracy nad wypożyczalnią włączały się nowe osoby i zakładały własne stacje działające w ramach jednego systemu BikeSurf Warsaw. Ale dziś przede wszystkim chcemy, aby nasza flota się powiększyła."

Krzysztof Troszczyński

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!