Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Forum > Porady > Jaki izotonik na rower?

Jaki izotonik na rower?

2015-07-22 02:28 użytkownik [niezalogowany] napisał:
Izotonik
Trzeba także pamiętać, że najważniejsze jest uzupełnianie minerałów, które tracimy przy wysiłku, ja z kolei bardzo lubię izotoniki Run&Bike, mają dobry skład i cenę.
2015-08-24 09:46 użytkownik maciekdudzis napisał:
Odp.: Izotonik
A co sądzicie o izotonikach Isostar? Sporo dobrego o nich słyszałem, próbowałem nawet ale szczerze mówiąc nie widzę jakiejś spektakuralnej różnicy w porównaniu z tymi, których używam na co dzień
2017-04-27 16:42 użytkownik [niezalogowany] napisał:
4move
Dla mnie 4Move grejfrutowy i limonka z miętą najbardziej smakują. Nie ma według mnie lepszego, wcale się nie dziwię, że nasi piłkarze go piją gdyż dodaje im siły i wytrzymałości.
2017-05-04 09:50 użytkownik [niezalogowany] napisał:
izotonik
A czy ktoś z Was może się wypowiedzieć na temat izotonika Olimpu? Chcę konkretnie kupić ten https://www.pbc24.pl/product-pol-2944-Iso-Plus-1505g.html Wychodzi znacznie taniej niż jakbym miał kupowac cały czas butelkowane. Ale czy to jest to samo?
2017-05-04 18:13 użytkownik [niezalogowany] napisał:
izot
Nie wypowiem się i nie spróbuje jakiegoś nieznanego mi izotonika, jak już chcesz coś pic dobrego to spróbuj BLACK, jest lepszy od tych innych dostępnych w sprzedaży
2017-11-02 13:50 użytkownik [niezalogowany] napisał:
słodziki
Szkoda, że w tabelce pominięte jest czym słodzony jest dany napój. W moim przypadku (znam jeszcze dwie takie osoby) odpada wszystko co jest dosładzane słodzikami, a po aspartamie jest mi niedobrze, czasem nawet wymiotuję. Dlatego piję tylko Isostar, bo jest słodzony cukrem.
2018-06-19 09:15 użytkownik [niezalogowany] napisał:
Osmolalność
Wierzycie w magię izotoników ale czy na pewno idealne proporcje są tak ważne jak pisze w tekście?. Otóż, aby preparat jaki spożywamy został wchłonięty musi przejść przez niemalże cały układ trawienny. Pijemy go z reguły małymi łykami i już na samym początku mieszany jest on ze śliną, potem treścią żołądka, treścią jelit i zanim zostanie wchłonięty, po całej izotoniczności jego, śladu nie zostaje :]

Stąd też przygotowując taki własny napój, czy to z proszku, czy jakiś własnej receptury lepiej zamiast na izotoniczności skupić się na faktycznym zapotrzebowaniu na dane substancje przez nasz organizm. Szczególnie jak ktoś próbuje schudnąć powinien na to zwrócić szczególną uwagę, aby się nie okazało, że zamiast chudnąć zaczyna tyć.

Taki napój powinien spełniać 3 podstawowe funkcje. Nawadniać nas, uzupełniać mikroelementy tracone wraz z potem, uzupełniać energię. To ostatnie jednak, ważne jest na dłuższych dystansach jedynie, aby nie doszło do tzw. odcięcia (raptownego spadku sił i energii do dalszego pedałowania). Dłuższe dystanse, to spokojnie tak powyżej 50km. Na krótszych wystarczy nam energia zgromadzona w naszych mięśniach w postaci glikogenu.

Żeby mieć energię do jazdy, to musimy zmienić przede wszystkim dietę. nie wystarczy dobry posiłek przed jazdą ale ważne są wszystkie spożywane przez nas posiłki.

Jeśli ktoś twierdzi, że mu się węglowodany nie będą dobrze wchłaniać jeśli zaburzy proporcje napoju, to niech rozejrzy się w okół, jak dobrze się one wchłaniają innym z różnego rodzaju fastfudów, coca coli, słodyczy itp. W innym przypadku, by się tak nie roztyli. Różnica jest taka, że ty powinieneś to spalić, aby nie wyglądać jak oni, stąd ważne jest właśnie dobranie odpowiednich proporcji do siebie i własnego zapotrzebowania.

Co więc pić zamiast izotoników na krótszych dystansach? Najlepiej zwykłą wodę ze szczypta soli kłodawskiej lub himalajskiej. Czy to nie będzie słone? Może być lekko słonawe ale prawdziwa woda mineralna, która także warto spożywać jeśli cię na to stać i masz gdzie ją kupić, także jest słonawa. Nie jest to jednak tak, że jak taka wodę będziesz pił w upale, to będzie się chciało bardziej pić.
Liczba pozycji: