Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Forum > Prawo > potrącenie przez motocykl na chodniku!!!

potrącenie przez motocykl na chodniku!!!

2014-08-12 03:34 użytkownik [niezalogowany] napisał:
potrącenie przez motocykl na chodniku!!!
Zostałem wczoraj potrącony, jadąc z pracy po chodniku, przez motocykl.
Sytuacja przedstawia się następująco:

1- jechałem po chodniku, niestety tu załamałem prawo, nie mogłem
2 - był wieczór - rower był oświetlony itp
3 - uderzył we mnie jadący z naprzeciwka również chodnikiem NIEOŚWIETLONY motocykl - pojawił się nieoczekiwanie, nie wiem jak go nie usłyszałem, bo zauważyć nie miałem szansy...
4 - motocyklista trafił do szpitala, jechał pod wpływem alkoholu, ja mam rower do kasacji ale jestem tylko pobijany

5 - grozi mi mandat za jazdę po chodniku, nadto współwina zaistnienia wypadku, no i nikt wtedy mi za rower nie odda

PS - motor typu croos, bez świateł, rejestracji i OC

JEŚLI KTOŚ SŁYSZAŁ O PODOBNEJ SYTUACJI PROSZĘ O KONTAKT
longin@o2.pl
2014-08-22 17:03 użytkownik [niezalogowany] napisał:
Odp.: potrącenie przez motocykl na chodniku!!!
W takiej sytuacji koleś pod wpływem alkoholu jest winien, nawet jeżeli ty będziesz przez przejście przechodzić na zielonym i wjedzie w ciebie kierowca a będziesz po piwie to twoja wina. Takie mamy prawo, jak pić to najlepiej w domu i zaraz iść spać.
Co do twojej sprawy, próbuj się bronić warunkami pogodowymi, jakąś awarią łańcucha którą załatwiałeś na chodniku i chciałeś wrócić na ulicę czy coś. Miej tylko nadzieję, że nie wyłapią cię gdzieś na monitoringu kilka kilometrów wcześniej na chodniku.
Zawsze możesz się bronić tym, że coś się często przycinało w napędzie i jechałeś chodnikiem dla własnego bezpieczeństwa by nie stawać co chwilę na ulicy.
Liczba pozycji: