Plany sprzed trzech lat zakładały budowę wysokiej jakości drogi rowerowej łączącej Ursynów z Mokotowem na przedłużeniu al. KEN. Z ambitnych projektów nic nie wyszło - cykliści muszą jeździć naokoło, wadliwą ścieżką rowerową biegnącą przez park Kozłowskiego.
Po latach ignorowania propozycji rowerzystów i odkładania rowerowych inwestycji ratusz w końcu zaczyna traktować ich poważnie. Miasto przygotowało kompleksową koncepcję rozbudowy ścieżek w mieście
Przez Białystok przebiega blisko 50 km ścieżek rowerowych, które nie tworzą spójnej sieci. W przyszłym roku ma powstać blisko 9,5 km nowych, jednak znów nie wszystkie rozwiązania zadowolą rowerzystów
25 km nowych ścieżek rowerowych powstanie w naszym mieście w najbliższych trzech latach. Nie oznacza to jednak, że bydgoszczanie doczekają się zintegrowanej sieci dróg dla cyklistów
Pierwszy w Lublinie pas rowerowy otwarto 5 listopada 2011 roku. Ba on 1,4 km długości i biegnie od ulicy Betonowej do zbiegu ul. Krochmalnej oraz Gazowej.
Lublin obecnie posiada około 50 km ścieżek i dróg rowerowych. W urzędzie Miejskim jest stanowisko oficera rowerowego, została przyjęta Polityka Rowerowa, a mieszkańcy korzystają z systemu Roweru Miejskiego - czyli sieci wypożyczalni rowerowych.
Opole nie ma zbyt dobrze rozwiniętej infrastruktury, ale ostatnio władze miasta zaczęły dostrzegać rower jako istotną formę komunikacji. W 2012 roku powołano oficera rowerowego oraz uruchomiono sieć miejskich wypożyczalni rowerowych.
Pod koniec 2013 roku w Warszawie było około 361 km ścieżek i dróg rowerowych. Sieć infrastruktury rowerowej składa się z 5 głównych szlaków oraz licznych krótkich ścieżek i dróg rowerowych.