Specjalne warsztaty poświęcone standardom, jakie powinny spełniać ścieżki rowerowe będą trwały dziś w Białymstoku. Wezmą w nich udział osoby, które zajmują się infrastrukturą rowerową w naszym mieście.
Okazuje się, że rajdy i masy krytyczne przyniosły skutek, bo urzędnicy biorą się wreszcie za konińskie ścieżki rowerowe. Trwa właśnie opracowywanie koncepcji połączenia już istniejących tras, a w planach są także konsultacje społeczne z tymi, którzy na dwa kółka wsiadają nie tylko od święta.
Samorząd Łomży stawia na rozwój turystyki rowerowej. Miasto chce wybudować ścieżki rowerowe, miejską wypożyczalnię rowerów i przystanki autobusowe z informacją turystyczną. Inwestycja ma być sfinansowana z funduszy unijnych.
- Nie ma tam takiej rzeczy, którą dałoby się zrobić gorzej - mówią rowerzyści. Drogę rowerową wzdłuż ul. Przybyszewskiego w Poznaniu internauci obwołali najgorszą ścieżką rowerową w Polsce
Rowerzyści narzekają. - Takie sobie te nasze ścieżki - mówi Kuba Bortnowski. I nie wygląda na to, że będzie i lepiej, i więcej. Bo, jak tłumaczą w magistracie, nie ma pieniędzy. Czyli - pod górkę.
Lublin obecnie posiada około 50 km ścieżek i dróg rowerowych. W urzędzie Miejskim jest stanowisko oficera rowerowego, została przyjęta Polityka Rowerowa, a mieszkańcy korzystają z systemu Roweru Miejskiego - czyli sieci wypożyczalni rowerowych.
Opole nie ma zbyt dobrze rozwiniętej infrastruktury, ale ostatnio władze miasta zaczęły dostrzegać rower jako istotną formę komunikacji. W 2012 roku powołano oficera rowerowego oraz uruchomiono sieć miejskich wypożyczalni rowerowych.
Pod koniec 2013 roku w Warszawie było około 361 km ścieżek i dróg rowerowych. Sieć infrastruktury rowerowej składa się z 5 głównych szlaków oraz licznych krótkich ścieżek i dróg rowerowych.