O asfalt zamiast kostki brukowej na ścieżkach rowerowych przy budowanej obwodnicy apeluje Forum Rozwoju Przemyśla w petycji do prezydenta miasta. Forum chce też powołania pełnomocnika ds. infrastruktury rowerowej, który współpracowałby ze stowarzyszeniami w sprawie planowania i budowy ścieżek rowerowych.
W projekcie budowy ścieżek rowerowych w Polsce wschodniej nic się tak szybko nie zmienia jak harmonogram prac. Wszystko przez to, że wciąż nie ma najważniejszego dokumentu, by inwestycja mogła ruszyć
Szykowane na najbliższe lata inwestycje drogowe i projekty dotowane z Unii Europejskiej oznaczać będą niecałe 30 km nowych ścieżek rowerowych w Bydgoszczy. Oby były dobrze przemyślane
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu, w ramach realizowanego: „Programu rozwoju komunikacji rowerowej na lata 2007-2015”, planuje budowę kolejnych ścieżek rowerowych. Ich powstanie oznacza poprawę warunków jazdy i wpływ na kształt infrastruktury rowerowej naszego miasta.
Lublin obecnie posiada około 50 km ścieżek i dróg rowerowych. W urzędzie Miejskim jest stanowisko oficera rowerowego, została przyjęta Polityka Rowerowa, a mieszkańcy korzystają z systemu Roweru Miejskiego - czyli sieci wypożyczalni rowerowych.
Opole nie ma zbyt dobrze rozwiniętej infrastruktury, ale ostatnio władze miasta zaczęły dostrzegać rower jako istotną formę komunikacji. W 2012 roku powołano oficera rowerowego oraz uruchomiono sieć miejskich wypożyczalni rowerowych.
Pod koniec 2013 roku w Warszawie było około 361 km ścieżek i dróg rowerowych. Sieć infrastruktury rowerowej składa się z 5 głównych szlaków oraz licznych krótkich ścieżek i dróg rowerowych.