Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'Augustów'

Znaleziono: 1 wiadomości dla frazy 'Augustów'
2009-03-12
Suwalscy przedsiębiorcy oraz samorządowcy spotkali się aby omówić ostatni etap tworzenia sieci wypożyczalni rowerów na terenie Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego i Ziemi Sejneńskiej.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 6 tras dla tagu 'Augustów'
Na pierwszym leśnym rozwidleniu wybieramy drogę w prawo. Po krótkim czasie docieramy do pola namiotowego, dawniej miejsca spławu drewna. Na szlaku napotkamy Uroczysko - Święte Miejsce.
Szlak rozpoczyna się w Sajenku. Na moście nad przesmykiem łączącym jez. Sajenek i Staw Sajenek.
Teren, w opinii krajoznawców i przyrodników, jest unikalny. Jest to ostoja ptactwa. Występuje tu między innymi: łabędź niemy, czapla, orzeł krzykliwy.
Przemierzając tę trasę można dokładnie zapoznać się z okolicą Augustowa. Jest to szlak oznakowany, więc nie powinno być problemów z jego przemierzeniem. Znaki oddalone są od siebie o 500 metrów.
Trasa ma duże walory krajobrazowo - przyrodnicze. Zaciekawić także może unikalna zabudowa odwiedzanych wsi. Kolno jest ściśle chronionym rezerwatem ptactwa wodnego. Można tu spotkać łabędzia niemego, czaple, orła krzykliwego i wiele innych rzadkich gatunków.
Trasa rozpoczyna się przy budynkach Starej Poczty ul. Wybickiego. Dalej ul. Legionów ścieżką rowerową wzdłuż Kanału Augustowskiego. Docieramy do szosy Augustów- Lipsk.
Liczba pozycji: