Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'Głowno'

Znaleziono: 6 tras dla tagu 'Głowno'
Trasa składa się z dwóch niezależnych pętli: północnej i południowej, dzięki czemu można zrealizować ją na raty. Jest opracowana z myślą o wszystkich rowerzystach: tych małych i tych dużych, tych zaawansowanych i tych początkujących. Tych co lubią długie rozbudowane wycieczki i tych, którzy preferują krótkie rodzinne wypady.
Trasa dla pasjonatów rowerów i obcowania z przyrodą zaprowadzi nas w najbliższe leśne okolice Głowna.
Raj dla rowerzystów i amatorów fotografii, którzy pasjonują się fotografią przyrody, bowiem stawy Okręt i Rydwan to największa w Centralnej Polsce ostoja ptaków.
Rzeka Mroga bierze swój początek nieopodal Brzezin skąd wijąc się spływa stromo w dół przez Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Niegdyś dolina ta odprowadzała wody z topniejącego lodowca warciańskiego, dziś jej wyraźny spadek i głęboko wcięte koryto stwarza dogodne warunki do budowy wodnych młynów.
Opisany szlak to około 24km mało ruchliwej drogi, pełnej niezapomnianych widoków.
Trasa pozwoli nam poznać nieco miasto Głowno, ale przede wszystkim poprowadzi nas przez urocze wodne zakątki znajdujące się w jego granicach, zalew, fragment rzeki Mrogi oraz najpiękniejszy odcinek rzeki Mrożycy. Trasa jest bardzo przyjemna, miejscami trudna.
Liczba pozycji: