W Sejmie powstała Parlamentarna Grupa Rowerowa. Należy do niej 30 posłów. Wśród członków jest m.in. szef klubu LiD Wojciech Olejniczak i posłanka PiS, była minister sportu Elżbieta Jakubiak.
W Warszawie rower powinien służyć do rekreacji - wciąż takie myślenie dominuje wśród urzędników. Mimo to coraz więcej osób jeździ nim na co dzień. Może kiedyś będzie ich tyle, co w Berlinie.
Czy wprowadzony niedawno w Polsce nakaz jazdy z włączonymi światłami mijania przez cały rok może zagrażać rowerzystom? Na polskiej stronie DaDRL (Drivers against Daylight Running Lights) przeczytamy o 303 uratowanych rocznie osobach dzięki temu przepisowi. 7200 umrze z powodu zwiększenia zanieczyszczenia powietrza.
Od wczoraj (17 kwietnia) kierowcy mają obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania przez całą dobę i przez cały rok. Wielu rowerzystów zastanawia sie czy ten przepis nie obowiązuje również ich.
Rowerzysta - jako uczestnik ruchu drogowego powinien znać podstawowy akt prawny dotyczący ruchu drogowego - czyli Prawo o ruchu Drogowym, potocznie nazywany Kodeksem Drogowym.
To pozycja niezbędna dla wszystkich tych, którzy ulegając czarowi roweru, już śmigają po drogach i ulicach miast, ale i dla tych, którzy dopiero na rowery wsiadają.
Wszystkie kwestie prawne związane z poruszaniem się po drogach publicznych (jezdniach, ścieżkach rowerowych i ew. chodnikach) reguluje Prawo o Ruchu Drogowym, zwane potocznie Kodeksem Drogowym
21 maja 2011 roku weszły w życie korzystne dla rowerzystów zmiany w Kodeksie Drogowym. Prezentujemy wszystkie istotne dla rowerzystów zmiany wprowadzone w nowelizacji Prawa o Ruchu Drogowym.
Grupa posłów i senatorów w Polskim Sejmie, którzy wspierają wszystkie działania prowadzące do rozwoju komunikacji oraz turystyki rowerowej. Powstała wiosna 2008 roku.