Jazda pod prąd na ulicach jednokierunkowych, po buspasach wyznaczanie śluz rowerowych - to nowe punkty, które mogą znaleźć się w rozporządzeniu o znakach i sygnałach drogowych, które obecnie przechodzi konsultacje społeczne.
Parlamentarny zespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego pod przewodnictwem opracował zmiany w Kodeksie Drogowym, które dotyczą także rowerzystów. W projekcie wprowadzono rewolucyjne wręcz zmiany nakazujące np. zatrzymywanie się na przejazdach rowerowych
Już w sobotę wchodzi w życie nowe prawo o ruchu drogowym. Rowerzyści będą mieli więcej przywilejów. Jednak to, czy rowerzysta będzie bezpieczniejszy na drodze, w dużej mierze będzie zależeć jednak od kierowców.
W życie weszły nowe przepisy rowerowe. - Rower okazuje się wyznacznikiem nowej Polski - mówi Marcin Hyła, jeden z architektów rowerowych zmian w prawie.
Prezydent Polski, Bronisław Komorowski, podpisał dzisiaj nową Ustawę Prawo o Ruchu Drogowym (Kodeks Drogowy), która wprowadza sporo zmian ułatwiających życie rowerzystom. Za dwa tygodnie wejdą one w życie.
Rowerzysta - jako uczestnik ruchu drogowego powinien znać podstawowy akt prawny dotyczący ruchu drogowego - czyli Prawo o ruchu Drogowym, potocznie nazywany Kodeksem Drogowym.
Wszystkie kwestie prawne związane z poruszaniem się po drogach publicznych (jezdniach, ścieżkach rowerowych i ew. chodnikach) reguluje Prawo o Ruchu Drogowym, zwane potocznie Kodeksem Drogowym
21 maja 2011 roku weszły w życie korzystne dla rowerzystów zmiany w Kodeksie Drogowym. Prezentujemy wszystkie istotne dla rowerzystów zmiany wprowadzone w nowelizacji Prawa o Ruchu Drogowym.
Grupa posłów i senatorów w Polskim Sejmie, którzy wspierają wszystkie działania prowadzące do rozwoju komunikacji oraz turystyki rowerowej. Powstała wiosna 2008 roku.