Arkus&Romet Group włącza w swoją strukturę firmę WiM System ? producenta bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich, czego efektem jest powstanie nowej firmy o nazwie Romet Rental Systems.
Wzorem pozostałych czołowych polskich producentów rowerów i firma Romet w tym roku pokaże nowości na rok 2014 podczas targów Eurobike w niemieckim Friedrichshafen. Cała kolekcja zostanie pokazana tradycyjnie w Polsce podczas targów Bike Expo w Kielcach.
Warszawski InterContinental to najwyższy budynek w Polsce pod względem liczby pięter. Na znajdującą się 150 metrów nad ziemią, najwyższą 44 kondygnację prowadzi 859 schodów.
Polskiemu pokoleniu 30+ młodość na dwóch kółkach kojarzyć się może z jedną marką - Romet. Czy na rynku znajdzie się miejsce na unowocześnione wersje PRL-owskich składaków?
Z popiołów wstawał raczej Feniks - mityczny ptak uznawany za symbol słońca, ale tym razem to Pegaz - symbol rowerowego potentata sprzed lat rozwija skrzydła i wznosi się w powietrze. Aby zrozumieć sentyment do marki "Romet" trzeba mieć co najmniej 30 wiosen na karku.
Nasz polski producent rowerów Romet na rok 2014 pokazał bardzo obszerną i ambitną kolekcję z wieloma zaskakującymi modelami w cenach dochodzących do 8.000 zł. Na tym tle jesteśmy bardzo rozczarowani ofertą Rometu w naszym zestawieniu.
Pierwszy polski rower skonstruował warszawski malarz Edmund Perl. Rosnące zainteresowanie nowym sportem zaowocowało powstaniem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów w 1886r. Pierwszą produkcję rowerów w Polsce rozpoczęto w 1917 roku w zakładzie Zawadzkiego.
Produkowany w czasach PRL miejski model roweru marki Romet. Posiadał ramę ze stali niskowęglowej, koła o rozmiarze 20'' na stalowych, chromowanych obręczach oraz kierownicę typu jaskółka.
Produkowany w czasach PRL miejski składany tandem marki Romet. Jest on najprawdopodobniej jedynym modelem roweru dwuosobowego składanego produkowanym w Polsce. Wersja jednoosobowa składanego roweru na kołach 20" była nazwana Wigry.
Produkowany w czasach PRL (lata 70. - 90.) turystyczny model roweru marki Romet. Posiadał ramę ze stali niskowęglowej, tylną (prawdopodobnie pięciobiegowa) przerzutkę Favorit. Romet, lub Shimano. Koła o rozmiarze 27'' na stalowych, chromowanych obręczach
Produkowany w czasach PRL miejski model roweru marki Romet. Posiadał ramę ze stali niskowęglowej, koła o rozmiarze 20'' na stalowych, chromowanych obręczach oraz kierownicę typu jaskółka
Produkowany w czasach PRL (lata 70. - 90.) miejski składany rower marki Romet. Obok modelu Wigry, był to najpopularniejszy składak w czasach PRL. Od modelu Wigry różnił się praktycznie tylko rozmiarem kół - zamiast 20" posiadał koła w rozmiarze 24".
Produkowany w czasach PRL (lata 70. - 90.) miejski model roweru marki Romet. Posiadał ramę ze stali niskowęglowej z jednorzędowym napędem. Romet Kalina posiadał dwa hamulce szczękowe, i co ciekawe był pozbawiony hamulca w tylnej piaście - tzw torpedo.
Produkowany w czasach PRL (lata 70. - 90.) turystyczny, damski model roweru marki Romet. Posiadał ramę ze stali niskowęglowej, tylną (prawdopodobnie pięciobiegowa) przerzutkę Favorit.
Produkowany w czasach PRL (lata 80.) turystyczno-szosowy model roweru marki Romet. Posiadał ramę ze stali niskowęglowej, dwie przerzutki: przednia dwurzędowa Romet i tylna sześciorzędowa Favorit.