Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'Roztocze'

Znaleziono: 1 wiadomości dla frazy 'Roztocze'
2007-06-01
Stowarzyszenie CROTOS - znane z corocznych wypraw BalitCCycle razem z Klubem Rowerowym "Cyklista Lubelski" organizuje krótką CROTO-wyprawę (czyli rajd rowerowy o formule swobodnej). W ramach treningu przed BaltiCCycle 2007 w dniach 7-10 czerwca (tzw. długi weekend) rowerzyści pojadą na Roztocze!
Liczba pozycji:


Znaleziono: 4 artykułów dla tagu 'Roztocze'
2012-01-02
Mapa 86 km trasy rowerowej przebiegającej przez Roztocze Środkowe. Rozpoczyna się w centrum Józefowa, prowadzi przez Nadleśnictwo Józefów, strefę krawędziową Roztocza, malownicze wzniesienia, lasy Puszczy Solskiej i wraca do Józefowa.
2012-01-02
Przewodnik opisuje 24 wycieczki po najpiękniejszych zakątkach Lubelszczyzny i Roztocza. Poszczególne trasy zostały tak dobrane, aby zaawansowani kolarze nie nudzili się podczas wypraw, a mniej wprawni rowerzyści nie pospadali ze zmęczenia z siodełek.
2012-01-02
Przewodnik opisuje 24 wycieczki po najpiękniejszych zakątkach Lubelszczyzny i Roztocza. Poszczególne trasy zostały tak dobrane, aby zaawansowani kolarze nie nudzili się podczas wypraw, a mniej wprawni rowerzyści nie pospadali ze zmęczenia z siodełek.
2012-01-01
Mapa turystyczna Centralny Szlak Rowerowy Roztocza Kraśnik-Lwów w 3 etapach Wydanie zawiera w sumie 5 map , zamkniętych w 3 oddzielnych wydawnictwach w kartonowych okładkach, Etap I trasa Kraśnik - Zwierzyniec, etap II Zwierzyniec - Hrebenne...
Liczba pozycji:


Znaleziono: 10 tras dla tagu 'Roztocze'
Szlak trudny technicznie zwłaszcza w środkowym swym przebiegu. Przeznaczony jest dla turystów wyposażonych w rowery terenowe.
Na trasie znajduje się kilka punktów widokowych, z których możemy podziwiać charakterystyczną panoramę Roztocza.
Przed nami trzy niewielkie wzniesienia, pokonujemy je, obserwując wspaniałe roztoczańskie krajobrazy.
Długość trasy - 42 km, w tym: droga asfaltowa -16,74 km, droga betonowa, gruntowa, leśna, polna i szutrowa - 25,45 km.
Szlak dość łatwy technicznie. Większa jego część biegnie drogami asfaltowymi. Tylko około 1,5 km wiedzie polną piaszczystą drogą.
Błudek jest miejscem kaźni żołnierzy Armii Krajowej, warto więc na chwilę się tu zatrzymać, by oddać im hołd i poznać historię tego miejsca.
Ścieżka rowerowa oznakowana jest kolorem czerwonym prowadzi przez południowe tereny gminy Zamość. Swój początek bierze u granic Zamościa, przy stacji benzynowej w miejscowości Płoskie i prowadzi do Skokówki.
Wycieczka po wschodniej krawędzi Roztocza Wschodniego i Równinie Bełskiej (Pobuże). Trasa prowadzi prawie cały czas drogami utwardzonymi o różnej jakości nawierzchni. Niewiele lasów. Istnieje możliwość skrócenia wycieczki o 14 km rezygnując w miejscowości Machnów Stary z dojazdu do Wierzbicy.
długość trasy - 72 km, w tym: droga asfaltowa - 67,4 km, droga leśna - 4,6 km
30 km jazdy przez Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej - dla wielu będzie to prawdziwy powrót do natury
Liczba pozycji: