Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'Rumunia'

Znaleziono: 1 wiadomości dla frazy 'Rumunia'
2007-09-16
8 lipca 2007 roku rozpoczęła się nasza wielka przygoda. Wystartowaliśmy z południa Polski, a dokładniej w Gorcach w pobliżu miasteczka Mszana Dolna. Stamtąd popędziliśmy w kierunku Starego Sącza i dalej już na Słowację.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 3 artykułów dla tagu 'Rumunia'
2012-09-09
Przez prawie pół wieku Europa była podzielona na Wschodnią i Zachodnią przez Żelazną Kurtynę, która rozciągała się od Morza Barentsa aż po Morze Czarne. Trasa EuroVelo 13 prowadzi wzdłuż tej umownej granicy szlakiem historii i kultury.
2012-01-01
Książka opisuje przygody autora w rowerowych podróżach po Europie. (...) Po dwóch dniach i kilku próbach przedostania się do Poiana Horea decydujemy się pokonać stojące nam na drodze górskie pasmo na przełaj, bez żadnej ścieżki...
Liczba pozycji:


Znaleziono: 1 wypraw dla tagu 'Rumunia'
2013-06-26 - 2013-07-21
Przed nami wyprawa, podczas której będziemy łamać stereotypy o Rumunii i szukać odpowiedzi na wiele pytań, między innymi: czy naprawdę tak trudno porozumieć się z Węgrami? Czy drewniane cerkwie Marmaroszu są naprawdę piękne? Jaki jest najgłębszy wąwóz w Rumunii? Czy hrabia Dracula naprawdę był wampirem? Oraz czy trudno wjechać na rowerze z poziomu ~600 m.n.p.m do poziomu 2034 m.n.p.m na odcinku zaledwie 15 kilometrów? Oraz czy trudno przetransportować się z rowerami pociągiem z Rumunii do Katowic? Oprócz intensywnych doznań rowerowych czekają nas również spotkania bliskiego stopnia z górami! Planujemy zdobyć dwa najwyższe szczyty Rumunii oraz przejść grzbietem niezwykle pięknego i unikalnego na skalę całych Karpat pasma Piatra Craiului.
Liczba pozycji: