Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'Velib'

Znaleziono: 8 wiadomości dla frazy 'Velib'
2014-07-23
Młodzi paryżanie uczą się jak poruszać się po mieście bezpiecznie i ekologicznie. W stolicy Francji w czerwcu otwarto pierwszy na świecie system rowerów publicznych dla dzieci.
2011-03-07
We Francji nikt już nie ma wątpliwości, że hegemonia samochodów w miastach należy do przeszłości. Ustawowo zmieniono priorytety w planowaniu miast i wprowadzono udogodnienia dla słabszych uczestników ruchu: niepełnosprawnych, pieszych i rowerzystów
2009-02-21
Wielokrotnie pisaliśmy już o wypożyczalniach rowerowych podając jako wzorcowe rozwiązanie to przyjęte w Paryżu pod nazwa Velib. Paryski system po półtorej roku od jego uruchomienia przezywa kryzys.
2008-04-24
Clear Channel Outdoor, międzynarodowa firma reklamy zewnętrznej, której przedstawicielem na polskim rynku jest Clear Channel Poland, podpisała kolejny kontrakt na wykorzystanie rowerów Smartbike jako środka transportu miejskiego w Waszyngtonie.
2008-01-05
W Polskich magistratach dopiero kiełkują projekty utworzenia publicznych wypożyczalni rowerów (Wrocław), a w Paryżu odbył się pierwszy amatorski wyścig kolarski użytkowników automatycznych wypożyczalni jednośladów.
Liczba pozycji:
1 2


Znaleziono: 2 definicji w encyklopedii dla tagu 'Velib'
System bezobsługowych wypożyczalni rowerowych działających na zasadzie roweru miejskiego wdrażany przez firmę JCDecaux. Jest to to cały system obejmujący rowery, stacje dokujące, system informatyczny oraz know-how.
Największa na świecie firma zajmująca się reklamą zewnętrzną. W swojej ofercie posiada także system wypożyczalni rowerów miejskich "Cyclocity". Został on wdrożony w 13 miastach we Francji oraz w 13 poza tym krajem.
Liczba pozycji: