Plany sprzed trzech lat zakładały budowę wysokiej jakości drogi rowerowej łączącej Ursynów z Mokotowem na przedłużeniu al. KEN. Z ambitnych projektów nic nie wyszło - cykliści muszą jeździć naokoło, wadliwą ścieżką rowerową biegnącą przez park Kozłowskiego.
Przed pomnikiem Kopernika w Warszawie w czwartek uroczyście otwarto miejską sieć wypożyczalni rowerów. Do korzystania z niej zachęcał m.in. były mistrz świata w kolarstwie Ryszard Szurkowski. Do południa w systemie zarejestrowało się ponad 7 tys. osób.
Na moście Poniatowskiego codziennie tysiąc rowerzystów łamie przepisy. Jadą chodnikiem albo buspasem – wynika z nowych badań. Inżynier ruchu Janusz Galas ma na to odpowiedź: niech korzystają z innych mostów.
1 sierpnia w Warszawie wystartował największy system bezobsługowych wypożyczalni rowerów w Polsce. Do dyspozycji mieszkańców stolicy będzie ponad tysiąc rowerów rozmieszczonych na 57 stacjach.
W lipcu 2014 roku Zarząd Transportu Miejskiego udostępnił do wypożyczania cztery rowery typu cargo bike. Z przodu mają one skrzynię o ładowności 100 kg, która jest także przystosowana do przewozu kilkuletnich dzieci.
Książka jest zapisem rozmów z kilkudziesięcioma rowerzystami, animującymi warszawskie środowisko. To ludzie pełni niekonwencjonalnych pomysłów, przecierający nowe szlaki, zaskakująco optymistyczni. Większość z nich korzysta z roweru przez cały rok.
Przewodnik rowerowy Warszawa i okolice powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą łączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem atrakcji krajoznawczych regionu, w którym mieszkają. Trasy zaplanowano tak, by każdy mógł je przejechać -
W przewodniku zamieszczono opisy 28 wycieczek rowerowych po najciekawszych zakątkach zachodniej części Warszawy i jej okolicach: od gwarnych ulic stolicy poprzez Sochaczew, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Grodzisk Mazowiecki, Łowicz - aż po rejony Radomia.
W przewodniku zamieszczono opisy 24 wycieczek rowerowych po najciekawszych zakątkach wschodniej części Warszawy i jej okolicach: od gwarnych ulic stolicy poprzez Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki - aż po Ciechanów.
Przewodnik opisuje 28 wycieczek po najpiękniejszych zakątkach okolic Warszawy, poprowadzonych na zachód od umownej linii, którą wytycza Wisła na południu stolicy w okolicach Konstancina-Jeziornej. Trasy obejmują siedem wydzielonych mikroregionów.
Przewodnik opisuje 28 wycieczek po najpiękniejszych zakątkach okolic Warszawy, poprowadzonych na zachód od umownej linii, którą wytycza Wisła na południu stolicy w okolicach Konstancina-Jeziornej. Trasy obejmują siedem wydzielonych mikroregionów.
Książka skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych, aktywnych, spędzających czas poza miastem; nie tylko dla amatorów dwóch kółek, ale także pieszych wędrówek. Przyda się w czasie planowania krótkich wypadów i wielokilometrowych wypraw.
Sieć wypożyczalni rowerów w dzielnicy Bemowo w Warszawie uruchomiona przez niemiecką firmę Nextbike w 1 kwietnia 2012 roku. Do dyspozycji mieszkańców jest 100 rowerów w 10 stacjach.
Sieć szlaków rowerowych w województwie mazowieckim opracowana przez stowarzyszenie Zielone Mazowsze. Szlaki zostały opracowane tak, aby połączyć wszystkie największe ośrodki miejskie oraz tereny atrakcyjne turystycznie i przyrodniczo na Mazowszu.
Impreza polegająca na przejeździe jak największej ilości rowerzystów - podobnie jak w innych miastach - rozpoczyna się w każdy ostatni piątek miesiąca o godzinie 18.00 na Placu Zamkowym.
Jedna z pierwszych organizacji sportowych i najstarsza organizacja kolarska na ziemiach polskich. WTC swoją działalnością początkowo obejmowała jedynie Warszawę. W niedługim czasie powstały jej oddziały (konsulaty) w wielu miastach polskich.
Stowarzyszenie o charakterze ekologicznym wywodzące się z Federacji Zielonych, zarejestrowane w 1994 roku. Poza lobbowaniem na rzecz ścieżek, dróg i infrastruktury rowerowej oraz promowaniem zrównoważonego transportu