Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'amortyzator'

Znaleziono: 3 wiadomości dla frazy 'amortyzator'
2016-11-18
Wspólną cechą amortyzatorów przednich jest fakt, że wymagają one serwisowania - smarowania, wymiany uszczelek czy konserwacji. Motion France to pomysł na amortyzator zupełnie bezobsługowy.
2015-08-12
Słynna włoska firma znana z produkcji takich amortyzatorów jak Bomber czy Monster kończy swoja działalność po 66 latach obecności na rynku rowerowym i motocyklowym.
2014-03-07
RockShox zaprezentował nowy widelec do rowerów trekkingowych: Paragon
Liczba pozycji:


Znaleziono: 2 artykułów dla tagu 'amortyzator'
2011-02-03
SR Suntour to jeden z największych producentów osprzętu rowerowego. Amortyzatory przednie tej firmy cieszą się dużą popularnością i są montowane w większości rowerów w cenie do ok 2.000-3.000 zł.
2011-02-03
Od początku powstania roweru w XIX wieku zmorą cyklistów były wszelkie nierówności, które musiały pokonać koła. Biorąc pod uwagę, że pierwsze rowery toczyły się na oponach z lanej gumy oraz stan ówczesnych dróg jazda na welocypedzie wymagała...
Liczba pozycji:


Znaleziono: 7 definicji w encyklopedii dla tagu 'amortyzator'
Potoczne określenie amortyzatora.
Część roweru którego zadaniem jest utrzymywanie stałego kontaktu koła z podłożem. Pod wzgledem fizycznym amortyzator jest urządzeniem słuzącym do pochłaniania i rozpraszania energii.
Rodzaj amortyzatora, w którym golenie są połączone dwoma łącznikami poziomymi (tzw. półkami)  zamiast jednym - jak w klasycznym amortyzatorze.
System zawieszenia wymyślony przez firmę Specialized oraz FOX. Pozwala ona odróżnić siłę pochodzącą z nacisku na pedały od wstrząsów wywołanych nierównościami terenu. Dzięki temu amortyzator jest sztywny w płaskim terenie
Potoczne określenie roweru z pełną amortyzacją - czyli posiadającego zarówno przedni, jak i tylny amortyzator.
Rowery z częściową tylną amortyzacją (bazująca na materiale z którego utworzona jest rama i niewielkich amortyzatorach znajdujących się na tylnych widełkach).
Potoczne określenie roweru bez amortyzacji - czyli pozbawionego zarówno przedniego, jak i tylnego amortyzatora.
Liczba pozycji: