Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'części rowerowe'

Znaleziono: 1 wiadomości dla frazy 'części rowerowe'
2013-01-28
Izraelska artystka Nirit Levav Packer wykonała serię rzeźb psów zatytułowaną "How!WoW!", w której wiernie odwzorowała wiele ras czworonogów. Wykorzystała do tego zużyte części rowerowe.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 28 definicji w encyklopedii dla tagu 'części rowerowe'
Część roweru służąca do jego kierowania, nadawania kierunku. Kierownica jest zbudowana z kawałka odpowiednio wygiętej rury o średnicy około 2 cm. Najprostsze modele kierownic są wykonane ze zwykłej stali.
Wersja kierownicy giętej dająca możliwość bardzo wielu chwytów, przydatna w czasie wielodniowych wycieczek, gdy na rowerze spędzamy kilka godzin dziennie. Potocznie nazywana "motylkiem".
Wymienna część hamulca rowerowego, która bezpośrednio dociska obręczy lub tarczy.
Przeciwnakrętka w ostrym kole mocująca zębatkę, która jest nakręcana na piastę. Czasami określenie "kontra" uzywa się na hamulec typu torpedo.
Kierownica pozwalająca na osiągnięcie maksymalnie aerodynamicznej pozycji przez rowerzystę. Czasami występuje jako przystawka do kierownicy prostej, lub giętej. Główny element to prostopadle ułożony w stosunku do kierownicy pałąk z uchwytami na dłonie.
Specjalna nakrętka o dużej średnicy służąca do montażu kasety zębatek do mechanizmu wolnobiegowego (bębenka). Do zakręcania i odkręcania lockringa służy specjalny klucz.
Inne określenie na jaskółkę - jeden z typów kierownicy.
Element mocowany na pedale rowerowym służący do lepszego przekazywania energii z nogi i stopy na koła poprzez pedały.
Część układu napędowego roweru, która służy przenoszeniu energii z nóg rowerzysty, poprzez korby, do całegu układu napędowego.
Zwykłe pedały rowerowe. Nazwa jest używana dla odróżnienia od pedałów zatrzaskowych.
Liczba pozycji:
1 2 3


Znaleziono: 12 imprez dla tagu 'części rowerowe'
Liczba pozycji:
1 2