Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'droga rowerowa'

Znaleziono: 10 wiadomości dla frazy 'droga rowerowa'
2016-06-30
Koło Lidzbarka Warmińskiego powstaje świecąca w nocy ściezka rowerowa. Podobna powstała w Holandii w Eindhoven w 2014 roku.
2016-02-01
Nasz zachodni sąsiad słynie z dużej sieci dobrej jakości autostrad. Teraz ma ambicje stworzenia autostrady przeznaczonej dla rowerzystów która ma połączyć 10 miast w Zagłębiu Ruhry, w tym Duisburg, Bochum i Hamm, oraz kilka uniwersytetów.
2014-05-08
11 maja w Bielsku-Białej prezydent RP Bronisław Komorowski podpisze ustawę, która pozwoli rowerzystom legalnie jeździć po wałach przeciwpowodziowych oraz ułatwi budowę dróg rowerowych i wytyczanie szlaków turystycznych wzdłuż rzek
2013-04-27
Autostrady rowerowe, rozprzestrzeniają się w Unii Europejskiej, głównie w Danii, Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Na przedmieściach Kopenhagi, projekt autostrady rowerowej wystartował w kwietniu 2011 i okazał się hitem wśród mieszkańców miasta.
2012-10-24
Holendrzy zastanawiają się nad ogrzewaniem ścieżek rowerowych w zimie za pomocą energii geotermalnej. Wg inżynierów będzie opłacalne umieszczenie pod powierzchnia drogi instalacji zapobiegającej tworzeniu się oblodzenia w zimie.
Liczba pozycji:
1 2


Znaleziono: 5 artykułów dla tagu 'droga rowerowa'
2012-09-22
W Europie zaczęto budować pierwsze drogi rowerowe. Średnio zamożna klasa, której nie stać było na utrzymanie powozu konnego zyskała możliwość szybkiego przemieszczania się, co spowodowało wielki wstrząs na rynku pracy i w efekcie w całej gospodarce.
2012-04-28
W "Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie" są określone miedzy innymi wymagania dotyczące konstrukcji dróg rowerowych.
2012-05-01
Zestawienie-ranking długości ścieżek rowerowych w polskich miastach.
2012-03-29
Wrocław posiada sieć ponad 197 kilometrów dróg rowerowych, z czego 16 kilometrów biegnie przez parki i 15 przez wały przeciwpowodziowe. System nie jest jeszcze kompletny i każdego roku powstają kolejne kilometry.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 4 definicji w encyklopedii dla tagu 'droga rowerowa'
Droga lub jej część przeznaczona do ruchu rowerów jednośladowych, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi. Zazwyczaj droga dla rowerów jest częścią drogi (droga składa się miedzy innymi z jezdni, chodnika i właśnie drogi rowerowej).
Wydzielony z jezdni pas (za pomocą namalowanej linii), przeznaczony wyłącznie dla ruchu rowerzystów w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy. Kontrapasy rowerowe z założenia wyznacza się jedynie na jedniach jednokierunkowych.
Trasa rowerowa wytyczona po drogach lub ścieżkach utwardzonych, ta aby mógł ją przejechać rower. Szlaki rowerowe często błędnie są kojarzone ze ścieżkami rowerowymi. Głównym przeznaczeniem szlaków rowerowych jest turystyka.
Popularne określenie drogi rowerowej.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 10 imprez dla tagu 'droga rowerowa'
Liczba pozycji: