Przetwory z płatków i owoców róży, kazimierski bajgiel czy placuszki z miodem z mniszka z okolicznych łąk to tylko niektóre lokalne smaki jakie będą czekać na rowerzystów, którzy wybiorą się na "Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny" 8 i 9 sierpnia 2014 roku.
Bursztynowy Szlak Greenways zyskał 500 km nowych dobrze oznakowanych tras, które wspólnie tworzą Krainę Rowerową położoną na 16 gminach województwa lubelskiego.
Biegnący bieszczadzkim pograniczem szlak rowerowy "Zielony Rower - Greenway Karpaty Wschodnie" został zwycięzcą Nagrody Greenways 2006 za najlepszą inicjatywę tego typu w Europie środkowo-wschodniej.
Krajowy koordynator Greenway z krakowskiej Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, Dominika Zaręba, poinformowała PAP, że o nagrodę ubiegały się szlaki rowerowe m.in. w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii.
Przewodnik przedstawia propozycje kilkunastu wypraw rowerowych z opisami przebiegu tras i stopnia trudności, informacjami o walorach przyrodniczych, historii zwiedzanych miejsc, zabytkach i ludziach.
Mapa przedstawia wszystkie szlaki rowerowe, jakie wyznakowano w polskich Bieszczadach w ramach projektu Greenways. Trasy proponowane w tym opracowaniu przeznaczone są dla turystów rowerowych, chcących podczas urlopu
Mapa przedstawia polską część Szlaku Bursztynowego Budapesz - Kraków: odcinek Lipnica Wielka - Kraków. Szlak Bursztynowy to polsko-słowacko-węgierska inicjatywa realizowana wzdłuż cennego przyrodniczo i kulturowo traktu od Budapesztu do Krakowa.
Europejska trasa rowerowa o walorach historycznych, kulturowych i przyrodniczych biegnąca wzdłuż starożytnego Szlaku Bursztynowego od Budapesztu przez Kraków do Morza Bałtyckiego.