Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'kaseta'

Znaleziono: 2 wiadomości dla frazy 'kaseta'
2014-09-07
Jeszcze się dobrze nie upowszechniły napędy 1x11 zapoczątkowane przez SRAMa, a już być może szykuje się kolejna rewolucja. Amerykańska firma Phil Wood pokazała piastę z kasetą na 13 przełożeń.
2008-09-12
Na stoisku firmy Ceradure można było oglądać chyba najlżejsze kasety i tarcze hamulcowe do rowerów. wykonane ze specjalnego stopu aluminiowo-ceramicznego są - jak zapewnia producent - lekkie jak aluminium oraz wytrzymałe jak stal.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 3 artykułów dla tagu 'kaseta'
2012-03-25
Obecnie w rowerach możemy spotkać kilka rodzai kaset nasadzanych. Różnią się one ilością przełożeń (czyli ilością kół zębatych) - powszechnie określanych mianem biegów.
2012-03-25
Wszystko na temat kaset i wielotrybów rowerowych.
2012-03-25
Wszystko na temat kaset i wielotrybów rowerowych.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 6 definicji w encyklopedii dla tagu 'kaseta'
Narzędzie służące do montażu i demontarzu kasety (tylnej zębatki). Składa się z kawałka łańcucha oraz ramienia.
Wprowadzony przez Shimano w 1989 system ułatwiający zmianę przełożeń w rowerze. Na HyperGlide (HG) składają się: zestaw zębatek tylnych, łańcuch,bębenek
Jeden z rodzajów zestawów tylnych zębatek - służący do przeniesienia napędu z łańcucha na koło. Blok koronek stanowi jedną całość i jest nasadzany na bębenek z wielowypustem tylnej piasty.
Specjalna nakrętka o dużej średnicy służąca do montażu kasety zębatek do mechanizmu wolnobiegowego (bębenka). Do zakręcania i odkręcania lockringa służy specjalny klucz.
Ekstremalnie duża największa zębatka w tylnym zestawie zębatek firmy Shimano. Zazwyczaj stosuje się zębatkę o ilości zębów 34. Różnica jest widoczna gołym okiem - kolejna w zestawie - mniejsza zębatka może być aż o 8 zębów mniejsza (26T).
Jeden z rodzajów zestawów tylnych zębatek - służący do przeniesienia napędu z łańcucha na koło. Blok koronek stanowi jedną całość i jest nakręcany na tylną piastę.
Liczba pozycji: