Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'kierownica'

Znaleziono: 1 wiadomości dla frazy 'kierownica'
2007-03-19
Nie tak dawno pisaliśmy o lusterkach wstecznych mocowanych na kasku. Wielu rowerzystom takie rozwiązanie nie odpowiada - albo nie jeżdżą w kasku, albo też konieczność zezowania i skupiania ostrości na umieszczonym blisko oka lustrze jest bardzo niewygodna.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 3 artykułów dla tagu 'kierownica'
2012-09-28
Rogi - montowane na obu końcach kierownicy służą do zwiększenia ilości sposobów w jaki możemy ja trzymać. Dzięki temu możemy zmienić sylwetkę, w zależności od terenu po którym jedziemy.
2012-09-26
Kierownica - jak sama nazwa wskazuje służy do kierowania rowerem. Dawniej ten element roweru był wykonany ze stali, obecnie najczęściej z aluminium i w najdroższych modelach - z karbonu.
2012-09-26
Wspornik jest elementem łączącym kierownicę z widelcem oraz - za pośrednictwem sterów - z ramą. Typ wspornika wynika bezpośrednio z typu użytych sterów
Liczba pozycji:


Znaleziono: 11 definicji w encyklopedii dla tagu 'kierownica'
Jeden z typów kierownicy - specjalnie wygięta rura o kształcie rogów barana (stąd nazwa) umożliwia kolarzowi szosowemu dużą możliwość zmiany położenia rąk na kierownicy i co za tym idzie pochylenia tułowia, co z kolei wpływa korzystnie na aerodynamikę.
Jeden z typów kierownicy stosowany w rowerach torowych, czasowych i kurierskich (tzw ostre koło). Część rowerzystów robi bycze rogi własnym sumptem - obcinając końce i odwracając kierownicę typu baranek.
Inaczej także nazywane: rączkami kierownicy. Część kierownicy, którą trzymamy jadąc rowerem. Zazwyczaj wykonany z gumy, tworzywa sztucznego, silikonu lub ze skóry kawałek rurki nakładany na oba końce kierownicy.
Central Information - Centrum Informacji. Optyczny wskaźnik firmy Shimano w kształcie zegarów montowany na kierownicy. Wyświetla informacje na temat aktualnego przełożenia przedniej i tylnej przerzutki, danych podawanych przez typowy licznik rowerowy.
Potoczna nazwa chwytów kierownicy.
Jeden z typów kierownicy - najbardziej powszechny. Rura kierownicy idąc od wspornika unosi się ku górze przechodząc w część na której są zamocowane chwyty.
Część roweru służąca do jego kierowania, nadawania kierunku. Kierownica jest zbudowana z kawałka odpowiednio wygiętej rury o średnicy około 2 cm. Najprostsze modele kierownic są wykonane ze zwykłej stali.
Wersja kierownicy giętej dająca możliwość bardzo wielu chwytów, przydatna w czasie wielodniowych wycieczek, gdy na rowerze spędzamy kilka godzin dziennie. Potocznie nazywana "motylkiem".
Kierownica pozwalająca na osiągnięcie maksymalnie aerodynamicznej pozycji przez rowerzystę. Czasami występuje jako przystawka do kierownicy prostej, lub giętej. Główny element to prostopadle ułożony w stosunku do kierownicy pałąk z uchwytami na dłonie.
Inne określenie na jaskółkę - jeden z typów kierownicy.
Liczba pozycji:
1 2