Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'koła'

Znaleziono: 3 wiadomości dla frazy 'koła'
2014-11-24
Vittoria, czołowy producent opon rowerowych, znanych głównie rowerzystom miejskim i szosowym, zaczyna odkrywać nowe ścieżki. Dosłownie...
2014-01-21
Koło w rowerze to jeden z niewielu elementów, których konstrukcja nie zmieniła się od ponad 100 lat. Samuel Pearce postanowił dokonać rewolucji w tym elemencie roweru. Zaproponował zupełnie nowa konstrukcje koła, które zawiera w sobie... amortyzator.
2008-02-12
Pierwsze koła zastosowane w rowerach w XVIII i XIX wieku posiadały drewniane obręcze oraz szprychy, które działały na zasadzie kompresji (ściskania). W kołach stalowych sztywność uzyskiwano dzięki napięciu szprych. Same stalowe (lub wykonane ze stopów czy też włókna węglowego) szprychy pracowały tylko na rozciąganie, a nie na kompresję.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 2 artykułów dla tagu 'koła'
2013-04-13
Do niedawna było to proste: rowery MTB były na kołach 26" a trekkingowe na 28". Obecnie w kolekcjach producentów rowerów rozpychają się 29er'y, a w kolejce stoją już 27,5".
2012-09-26
Jednym z podstawowych elementów składających się na rower są właśnie koła. Od ich starannego doboru zależy czy bicykl będzie wygodny i będzie dobrze się prowadził. Dobieranie koła należy rozpocząć od rozmiaru.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 27 imprez dla tagu 'koła'
Liczba pozycji:
1 2 3