Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'koło'

Znaleziono: 4 wiadomości dla frazy 'koło'
2014-10-16
Quick Caps jest nowym wynalazkiem brytyjskiego inżyniera Curtisa Dorringtona, zaprojektowanym po to, aby chronić przed kradzieżą koła zamykane na bardzo popularny szybkozamykacz.
2014-01-21
Koło w rowerze to jeden z niewielu elementów, których konstrukcja nie zmieniła się od ponad 100 lat. Samuel Pearce postanowił dokonać rewolucji w tym elemencie roweru. Zaproponował zupełnie nowa konstrukcje koła, które zawiera w sobie... amortyzator.
2009-08-15
Amerykańska firma Monkey Electric oferuje dla wielbicieli tuningu gadżet, który sprawi że nasz rower stanie sie niepowtarzalny i nikomu nie umknie uwagi na ulicy. Wystarczy tylko na kołach zamocować małe urządzenie składające się wykonanej z włókna szklanego płytki, mikroprocesora, zasilających z zasilającej baterii oraz zestawu 32 jasnych diód LED.
2008-05-15
Do składanych rowerów już się przyzwyczailiśmy - na rynku oprócz rodzimego - ciągle produkowanego modelu Wigry (Arkus&Romet Group) jest dostępna szeroka oferta rowerów Dahon. Niedawno pisaliśmy także o składanym Kasku. Co byście jednak powiedzieli na składane... koło ?
Liczba pozycji:


Znaleziono: 2 artykułów dla tagu 'koło'
2013-04-13
Do niedawna było to proste: rowery MTB były na kołach 26" a trekkingowe na 28". Obecnie w kolekcjach producentów rowerów rozpychają się 29er'y, a w kolejce stoją już 27,5".
2012-09-26
Jednym z podstawowych elementów składających się na rower są właśnie koła. Od ich starannego doboru zależy czy bicykl będzie wygodny i będzie dobrze się prowadził. Dobieranie koła należy rozpocząć od rozmiaru.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 8 definicji w encyklopedii dla tagu 'koło'
Proces prostowania koła (a dokładniej mówiąc obręczy). Centrowanie wykonuje się przez odpowiednie napinanie oraz luzowanie naciągu szprych za pomocą nypli.
Urządzenie, a właściwie narzędzie służące do centrowania kół. Składa się z widełek, w które wkłada się koło oraz szczęki, którą zbliża się do ścianek obręczy w celu wykrycia tzw. bicia koła.
Popularne określenie na obręcz.
Rzadki rodzaj piasty, która umożliwia korzystanie z ostrego lub wolnego koła. Z jednej strony jest zębatka przytwierdzona na stałe do piasty (ostre koło), a z drugiej zębatka połączona z wolnobiegiem (wolne koło).
Narzędzie służące do obsługi nypli w kole. Za pomocą klucza do szprych (a dokładniej mówiąc do nypli) możemy wycentrować koło.
Nakrętka mocujące szprychy do obręczy. Służy także do centrowania koła.
Część koła na którą zakłada się dętkę i oponę. Obręcz z piastą jest połączona za pomocą szprych. Obecnie najczęściej obręcze są wykonywane z aluminium, najwyższej klasy z włókna węglowego, a najtańsze z chromowanej stali.
Część rowerowa zastępująca nakrętkę. Stosowany jest na osiach kół, obejmach podsiodłowych oraz na wspornikach kierowicy w rowerach składanych. Dzięki szybkozamykaczowi demontowanie koła lub wspornika siodełka z siodełkiem nie wymaga użycia narzędzi.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 45 imprez dla tagu 'koło'
Liczba pozycji:
1 2 3 4 5