Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'kontrapas'

Znaleziono: 16 wiadomości dla frazy 'kontrapas'
2012-04-05
Co to jest brama wjazdowa do centrum dla rowerzystów i jak z niej korzystać, co to jest kontrapas i jak się po nim poruszać oraz jak korzystać ze wspólnego pasa dla rowerów i samochodów - takie informacje uzyskamy od wrocławskiego oficera rowerowego.
2012-04-07
To, że z każdym dniem na naszych ulicach przybywa rowerzystów, widać gołym okiem. Ale dopiero zainstalowane w grudniu liczniki pokazały, jak wielki to wzrost - 23 marca tylko przez jedno miejsce na Świdnickiej przejechało 2165 osób
2011-12-19
Chyba nie da rady przekonać opolskich urzędników do tzw. kontrapasów rowerowych. Gdy uzmysłowiono im, że w wielu innych miastach to się sprawdza i rowerzyści jeżdżą pod prąd na jednokierunkowych ulicach, orzekli, że w tych miastach - np. Gdańsku i Krakowie - łamane jest prawo
2011-11-03
Sezon rowerowy powoli dobiega końca. Jak sytuacja poznańskich cyklistów zmieni się w przyszłym roku? Środki przeznaczone na ścieżki rowerowe zostały zmniejszone, jednak powstanie kilka ważnych odcinków.
2011-10-20
Łatwiej będzie można przejechać rowerem na ul. Rybackiej, Grunwaldzkiej, Komuny Paryskiej i Jedności Narodowej. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpisał właśnie przetarg na wykonanie tam kontrapasów.
Liczba pozycji:
1 2 3 4


Znaleziono: 4 artykułów dla tagu 'kontrapas'
2012-03-17
Pierwszy kontrapas rowerowy w Gdyni powstał 2 listopada 2012 roku na ulicy Lotników między ul. Stryjską a Przemyską za ekranem akustycznym.
2012-04-13
W Warszawie pierwszy kontrapas rowerowy powstał 22 listopada 2006 r. na ulicy Oboźnej od Dynasy do Sewerynów. Dzięki niemu został zalegalizowany wjazd z bramy Uniwersytetu Warszawskiego do Podskarpowej Ścieżki Rowerowej.
2012-03-07
Lublin obecnie posiada około 50 km ścieżek i dróg rowerowych. W urzędzie Miejskim jest stanowisko oficera rowerowego, została przyjęta Polityka Rowerowa, a mieszkańcy korzystają z systemu Roweru Miejskiego - czyli sieci wypożyczalni rowerowych.
2012-03-29
Wrocław może się pochwalić największa chyba ilością udogodnień dla rowerzystów w postaci pasów, kontrapasów i śluz rowerowych.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 1 definicji w encyklopedii dla tagu 'kontrapas'
Wydzielony z jezdni pas (za pomocą namalowanej linii), przeznaczony wyłącznie dla ruchu rowerzystów w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy. Kontrapasy rowerowe z założenia wyznacza się jedynie na jedniach jednokierunkowych.
Liczba pozycji: