Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'kontrapas'

Znaleziono: 16 wiadomości dla frazy 'kontrapas'
2011-09-18
Na ul. Wólczańskiej rozpoczęło się wyznaczanie pierwszego w Łodzi kontrapasu dla rowerów. Ma być oddany w czwartek lub piątek. Ale już budzi kontrowersje.
2011-09-19
Po Łodzi na rowerze jeździ się fatalnie. Wprowadzane w ostatnim czasie nowinki niewiele pomagają - twierdzą zgodnie cykliści. Z okazji Tygodnia Zrównoważonego Transportu postanowiliśmy na własnych kółkach sprawdzić tę opinię.
2011-09-05
Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku pojawią się w Łodzi kontrapasy rowerowe i śluzy dla rowerów. Jest szansa, że będziemy mogli z nich korzystać jeszcze we wrześniu tego roku, a ich uruchomienie uświetni obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu
2011-05-05
Zielonogórska policja nie zgadza się, by rowerzyści jeździli pod prąd jednokierunkową ul. Moniuszki A co to takiego? - dziwią się zielonogórscy kierowcy, gdy pytamy ich o "kontrapasy'.
2011-04-08
Kontrapasy umożliwiające rowerzystom jazdę ulicami jednokierunkowymi pod prąd są niebezpieczne - uważa ZDiTM. Magistrat zapewnia, że takie udogodnienia i tak w centrum Szczecina powstaną
Liczba pozycji:
1 2 3 4


Znaleziono: 4 artykułów dla tagu 'kontrapas'
2012-03-17
Pierwszy kontrapas rowerowy w Gdyni powstał 2 listopada 2012 roku na ulicy Lotników między ul. Stryjską a Przemyską za ekranem akustycznym.
2012-04-13
W Warszawie pierwszy kontrapas rowerowy powstał 22 listopada 2006 r. na ulicy Oboźnej od Dynasy do Sewerynów. Dzięki niemu został zalegalizowany wjazd z bramy Uniwersytetu Warszawskiego do Podskarpowej Ścieżki Rowerowej.
2012-03-07
Lublin obecnie posiada około 50 km ścieżek i dróg rowerowych. W urzędzie Miejskim jest stanowisko oficera rowerowego, została przyjęta Polityka Rowerowa, a mieszkańcy korzystają z systemu Roweru Miejskiego - czyli sieci wypożyczalni rowerowych.
2012-03-29
Wrocław może się pochwalić największa chyba ilością udogodnień dla rowerzystów w postaci pasów, kontrapasów i śluz rowerowych.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 1 definicji w encyklopedii dla tagu 'kontrapas'
Wydzielony z jezdni pas (za pomocą namalowanej linii), przeznaczony wyłącznie dla ruchu rowerzystów w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy. Kontrapasy rowerowe z założenia wyznacza się jedynie na jedniach jednokierunkowych.
Liczba pozycji: