Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'kontrapas'

Znaleziono: 16 wiadomości dla frazy 'kontrapas'
2011-04-11
Rowerzyści przekonują ratusz do legalnej jazdy pod prąd na ulicach jednokierunkowych. Na pierwszy ogień mają pójść uliczki przy kościele Piotra i Pawła. Jeśli pomysł się przyjmie, to miasto wyznaczy kolejne
Na jednokierunkowych ulicach w centrum Szczecina rowerzyści będą mogli jeździć pod prąd. W kilku miejscach miasta wyznaczone będą specjalne pasy tylko dla rowerów. To ważna wiadomość także dla kierowców - muszą nauczyć się nowych zasad
2010-08-13
Ledwo drogowcy zabrali się za organizowanie na jednokierunkowych ulicach jazdy rowerzystom pod prąd, a już doszło do awantury. Właściciele jednośladów widząc proponowane przez urzędników rozwiązania zbledli.
2010-07-24
No to się doczekaliśmy! W Szczecinie na ulicy Szymanowskiego powstał pierwszy w Szczecinie kontrapas. Rowerowy Szczecin zabiega o tego typu rozwiązania od wielu lat. Na początek powstał odcinek długości 150m.
2010-07-04
Jak informuje portal rowerowy.wroclaw.pl we Wrocławiu powstał pierwszy kontrapas - na ul. Ładnej.
Liczba pozycji:
1 2 3 4


Znaleziono: 4 artykułów dla tagu 'kontrapas'
2012-03-17
Pierwszy kontrapas rowerowy w Gdyni powstał 2 listopada 2012 roku na ulicy Lotników między ul. Stryjską a Przemyską za ekranem akustycznym.
2012-04-13
W Warszawie pierwszy kontrapas rowerowy powstał 22 listopada 2006 r. na ulicy Oboźnej od Dynasy do Sewerynów. Dzięki niemu został zalegalizowany wjazd z bramy Uniwersytetu Warszawskiego do Podskarpowej Ścieżki Rowerowej.
2012-03-07
Lublin obecnie posiada około 50 km ścieżek i dróg rowerowych. W urzędzie Miejskim jest stanowisko oficera rowerowego, została przyjęta Polityka Rowerowa, a mieszkańcy korzystają z systemu Roweru Miejskiego - czyli sieci wypożyczalni rowerowych.
2012-03-29
Wrocław może się pochwalić największa chyba ilością udogodnień dla rowerzystów w postaci pasów, kontrapasów i śluz rowerowych.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 1 definicji w encyklopedii dla tagu 'kontrapas'
Wydzielony z jezdni pas (za pomocą namalowanej linii), przeznaczony wyłącznie dla ruchu rowerzystów w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy. Kontrapasy rowerowe z założenia wyznacza się jedynie na jedniach jednokierunkowych.
Liczba pozycji: