Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'lubuskie'

Znaleziono: 3 artykułów dla tagu 'lubuskie'
2012-01-02
Mapa ukazująca szlaki piesze i rowerowe oraz najciekawsze informacje turystyczne wraz z opisem miast które godnych odwiedzenia.
2012-01-02
Mapa turystyczna w skali 1:50 000 Informator historyczny Szlaki turystyczne, rowerowe, miejsca warte zobaczenia, numeracja dróg, parki i rezerwaty przyrody. Na odwrocie mapy informator krajoznawczy.
2012-01-01
Mapa w postaci oddzielnych arkuszy, które można pojedynczo zabierać na wycieczki. Każdy arkusz składa się z mapy, opisu przebiegu szlaków rowerowych oraz opisu najważniejszych atrakcji turystycznych.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 1 definicji w encyklopedii dla tagu 'lubuskie'
Szlak rowerowy wyznaczony wzdłuż rzeki Odry. Biegnie on Dolina Środkowej Odry od Oławy (woj dolnośląskie) przez Wrocław, Głogów, Nową Sól do Owczar (woj. lubuskie). Jest oznaczony niebieskimi znakami i ma długość 672 km.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 12 tras dla tagu 'lubuskie'
Ścieżka ta, posiada niezwykle cenne walory krajobrazowo - przyrodnicze. Po drodze można spotkać dzikie, leśne zwierzęta oraz liczne strumienie, stawy i jeziora.
Szlak, który oprócz cudów przyrody jest również bogaty w ciekawe obiekty architektoniczne.
Trasa wiedzie wysokim brzegiem moreny tuż przy linii jeziora. Położenie trasy sprawia, że widoki krajobrazu na pewno zostaną w naszej pamięci.
Trasa wiedzie z Przełaz do ukrytej w lesie wieży Bismarcka.
To długi (97, 6 km) szlak, dobiegający aż do powiatu żagańskiego. Ciekawe obiekty, jakie możemy spotkać jeżdżąc nim to m.in.: neogotycki kościół w Bobrowicach z XIX w., czy ruiny trzynastowiecznego kościoła w Podgórzycach.
Szlak jest idealny na krótką wycieczkę. Już w Lubnie możemy podziwiać dwa olbrzymie dęby szypułkowe. Wiek jednego z nich jest szacowany na 470 lat!
Trasa wiedzie z Niesulic nad zatokę z siedliskiem bobrów.
W pobliżu Wilanowa, przy drodze do Przyłęgu, znajdują się dwa rezerwaty przyrody. Pierwszy z nich rezerwat "Wilanów" charakteryzuje się unikalnym zadrzewieniem, w postaci 160 letniej buczyny pomorskiej...
Jest to najkrótsza, bezpieczna trasa do Ośrodka Turystyczno - Wypoczynkowego w Długiem.
Szlak jest ciekawy przede wszystkim dzięki widokowym wzgórzom morenowym i mieszanym kompleksom leśnym.
Liczba pozycji:
1 2