Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'miasta dla rowerów'

Znaleziono: 3 wiadomości dla frazy 'miasta dla rowerów'
2010-12-01
W weekend 27-28 listopada 2010 roku w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie sieci Miasta dla Rowerów. Obecni byli przedstawiciele lokalnych grup m.in. ze Szczecina, Poznania, Wrocławia, Lublina, Torunia, Krakowa i Warszawy.
2010-07-17
W mieniony weekend Szczecin gościł Stowarzyszenia rowerowe z całej polski. Dyskutowaliśmy (razem z kilkoma posłami) o polityce rowerowej kraju, a także założyliśmy ogólnopolskie stowarzyszenie "Miasta dla Rowerów".
2010-05-17
Kilkudziesięciu rowerzystów z całej Polski wyjechało do Holandii! Rowerzyści podróżują specjalnym autobusem z przyczepą na rowery. Co jest przyczyną tego masowego exodusu? Czyżby wywołali go urzędnicy, według których w polskich miastach jest mało ułatwień dla rowerów, ponieważ nie ma tradycji jeżdżenia rowerami?
Liczba pozycji:


Znaleziono: 6 artykułów dla tagu 'miasta dla rowerów'
2015-11-19
Jeśli jeździsz rowerem po mieście, walczysz o nowe drogi rowerowe oraz zależy ci aby udział ruchu rowerowego wzrósł do poziomu porównywalnego jak w zachodnich krajach pewnie znasz organizację "Miasta dla Rowerów". Właśnie mija 20 lat od jej utworzenia.
2012-03-19
W Gdańsku rowerzyści walczący o lepsze drogi i infrastrukturę rowerową są skupieni w ruchu pod nazwą Gdańska Kampania Rowerowa.
2012-03-29
We Wrocławiu obecnie największą i najważniejszą organizacja pozarządowa działająca w interesie rowerzystów jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.
2012-05-01
Prace nad wprowadzeniem korzystnych dla rowerzystów zmian w Kodeksie Drogowym w 2011 roku trwały ponad 2 lata.
2012-04-24
Od 1995 roku stowarzyszenia i inne nieformalne organizacje działające w Polsce na rzecz praw rowerzystów i promocji roweru są skupione w sieci "Miasta dla Rowerów". W 2011 roku sieć została formalizowana jako "Stowarzyszenie Miasta dla rowerów".
2012-04-10
W Warszawie rowerzyści są reprezentowani przez Stowarzyszenie Zielone Mazowsze - ekologiczną organizację pozarządową (NGO).
Liczba pozycji:


Znaleziono: 2 definicji w encyklopedii dla tagu 'miasta dla rowerów'
Ogólnopolska organizacja zrzeszająca stowarzyszenia i inne nieformalne organizacje działające na rzecz praw rowerzystów i promocji roweru jako przyjaznego naturze środka transportu w mieście i poza nim.
Stowarzyszenie o charakterze ekologicznym wywodzące się z Federacji Zielonych, zarejestrowane w 1994 roku. Poza lobbowaniem na rzecz ścieżek, dróg i infrastruktury rowerowej oraz promowaniem zrównoważonego transportu
Liczba pozycji:


Znaleziono: 17 imprez dla tagu 'miasta dla rowerów'
Liczba pozycji:
1 2