Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'ostre koło'

Znaleziono: 9 wiadomości dla frazy 'ostre koło'
2013-06-30
Martone Cycling Co. proponuje serię rowerów miejskich, które łączą walory estetyczne ostrego koła z funkcjonalnością i wygodą roweru miejskiego.
2012-10-16
Londyński designer Andy Martin na zlecenie firmy Thonet, producenta kultowych krzeseł, wykonał nowoczesną wersję roweru szosowego z napędem typu ostre koło w oparciu o klasyczną linię i tradycyjną technologię gięcia drewna parą wodną.
2012-05-15
Na polskim rynku ukazała się nowa książka o rowerach wydana przez wydawnictwo Vesper: "Ostre Koło. Globalna kultura ostrego koła", w całości poświęcona - ostatnio bardzo modnemu wśród mieszkańców rodzajowi roweru zwanemu "ostre koło".
2012-05-13
Na Śląsku na razie nie można kupić "ostrego koła". Trzeba je sobie złożyć samemu - części są dostępne w sklepach internetowych. Ale moda na tego typu sprzęt zyskuje coraz więcej zwolenników.
2009-09-22
Firma Aurumania stworzyła złoty rower wysadzany kryształami Swarovskiego warty 80,000 euro. Wszystkie z 10 sztuk rowerów typu ostre koło - bo tyle tylko powstało - są ręcznie robione, a ich ramy pokryte 24 karatowym złotem oraz 600 kryształami pochodzącymi od słynnego producenta jubilerskiego Swarovskiego.
Liczba pozycji:
1 2


Znaleziono: 2 artykułów dla tagu 'ostre koło'
2009-08-08
Unforgiven firmy Kross to pierwszy przypadek w Polsce oferowania w normalnej sprzedaży roweru tak niszowego - przeznaczonego głównie dla niewielkiej grupy kurierów rowerowych.
2012-08-01
Książka jest w całości poświęcona - ostatnio bardzo modnemu wśród mieszkańców miast rodzajowi roweru zwanemu "ostre koło". Przez swoich zwolenników jest on wychwalany jako najbardziej efektywny sposób przemieszczania się jednośladem.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 15 definicji w encyklopedii dla tagu 'ostre koło'
Pojazd napędzany siłą mięśni osoby kierującej nim za pośrednictwem przekładni mechanicznej napędzającej jedno (lub dwa) z kół, wprawianej w ruch zazwyczaj nogami.
Zalaminowana kartka, którą otrzymują uczestnicy alleycatu. Najczęściej z jednej strony znajduje się na niej data, nazwa alleycatu i okolicznościowa grafika, a z drugiej numer startowy zawodnika.
Koło lub koła zębate połączone z piastą tylnego koła rowerowego. Umożliwia przekazanie napędu z pedałów za pośrednictwem łańcucha na koło. Tylne koło zębate może być pojedyncze lub w zestawie.
Inaczej: mechanizm wolnobiegowy, bębenek, grzechotka, wolne koło. Sposób połączenia tylnej zębatki z piastą. Wolnobieg posiada specjalny mechanizm zębatkowo-zapadkowy który umożliwia jazdę na rowerze bez kręcenia pedałami.
Zestaw trybów służący do przeniesienia napędu z łańcucha na koło. Dzięki zestawowi tylnych zębatek rower można wyposażyć w zewnętrzny mechanizm zmiany przełożeń (przerzutki).
Liczba pozycji:
1 2


Znaleziono: 8 imprez dla tagu 'ostre koło'
Liczba pozycji: