Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'ostre koło'

Znaleziono: 9 wiadomości dla frazy 'ostre koło'
2013-06-30
Martone Cycling Co. proponuje serię rowerów miejskich, które łączą walory estetyczne ostrego koła z funkcjonalnością i wygodą roweru miejskiego.
2012-10-16
Londyński designer Andy Martin na zlecenie firmy Thonet, producenta kultowych krzeseł, wykonał nowoczesną wersję roweru szosowego z napędem typu ostre koło w oparciu o klasyczną linię i tradycyjną technologię gięcia drewna parą wodną.
2012-05-15
Na polskim rynku ukazała się nowa książka o rowerach wydana przez wydawnictwo Vesper: "Ostre Koło. Globalna kultura ostrego koła", w całości poświęcona - ostatnio bardzo modnemu wśród mieszkańców rodzajowi roweru zwanemu "ostre koło".
2012-05-13
Na Śląsku na razie nie można kupić "ostrego koła". Trzeba je sobie złożyć samemu - części są dostępne w sklepach internetowych. Ale moda na tego typu sprzęt zyskuje coraz więcej zwolenników.
2009-09-22
Firma Aurumania stworzyła złoty rower wysadzany kryształami Swarovskiego warty 80,000 euro. Wszystkie z 10 sztuk rowerów typu ostre koło - bo tyle tylko powstało - są ręcznie robione, a ich ramy pokryte 24 karatowym złotem oraz 600 kryształami pochodzącymi od słynnego producenta jubilerskiego Swarovskiego.
Liczba pozycji:
1 2


Znaleziono: 2 artykułów dla tagu 'ostre koło'
2009-08-08
Unforgiven firmy Kross to pierwszy przypadek w Polsce oferowania w normalnej sprzedaży roweru tak niszowego - przeznaczonego głównie dla niewielkiej grupy kurierów rowerowych.
2012-08-01
Książka jest w całości poświęcona - ostatnio bardzo modnemu wśród mieszkańców miast rodzajowi roweru zwanemu "ostre koło". Przez swoich zwolenników jest on wychwalany jako najbardziej efektywny sposób przemieszczania się jednośladem.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 15 definicji w encyklopedii dla tagu 'ostre koło'
Nieformalne (zazwyczaj) zawody rowerowe na terenie miasta zazwyczaj organizowane przez kurierów rowerowych. Celem jest zaliczenie wszystkich zadań w jak najkrótszym czasie.
Sport drużynowy, w którym dwa zespoły zawodników na rowerach starają się wbić piłkę do bramki przeciwnika za pomocą specjalnego kija. Tradycyjne rozgrywki bike polo rozgrywają się na trawiastym boisku o wymiarach 100 x 150 m.
Rzadki rodzaj piasty, która umożliwia korzystanie z ostrego lub wolnego koła. Z jednej strony jest zębatka przytwierdzona na stałe do piasty (ostre koło), a z drugiej zębatka połączona z wolnobiegiem (wolne koło).
Sport drużynowy, który jest miejską odmianą bike polo. Liczbę zawodników zmniejszono do trzech. Trawiaste boisko zostało zamienione na asfaltowe lub betonowe, kort tenisowy, parking lub inną dostępną prostokątną powierzchnię.
1. Indoor Cycling jako artystyczna jazda na rowerze to jedna z oficjalnych dyscyplin sportowych UCI 2. Indoor Cycling (inaczej spinning) - forma grupowych zajęć fitness na rowerach stacjonarnych
Osoba rozwożąca przesyłki na terenie miasta za pomocą roweru. Dzięki rowerowi są oni w stanie dostarczyć przesyłki w zatłoczonych miastach o wiele szybciej niż z wykorzystaniem innych środków transportów.
Określenie to odnosi się do dwóch pojęć: ostre koło (napęd) oraz ostre koło (typ roweru)
Sposób połączenia tylnej zębatki z piastą gdzie koło na sztywno jest połączone z zębatką bez pośrednictwa mechanizmu zębatkowo-zapadkowego.
Ostre koło to popularna nazwa roweru nie posiadającego wolnobiegu. Napęd tego typu jest stosowany w rowerach torowych, a w przeszłości był umieszczony w pierwszych rowerach.
Element układu napędowego używany w rowerach jednobiegowych.
Liczba pozycji:
1 2


Znaleziono: 8 imprez dla tagu 'ostre koło'
Liczba pozycji: