Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'paryż'

Znaleziono: 10 wiadomości dla frazy 'paryż'
2009-02-21
Wielokrotnie pisaliśmy już o wypożyczalniach rowerowych podając jako wzorcowe rozwiązanie to przyjęte w Paryżu pod nazwa Velib. Paryski system po półtorej roku od jego uruchomienia przezywa kryzys.
2008-02-23
Nowa "paneuropejska ścieżka rowerowa" połączy w niedługo poprzez Niemcy dwie metropolie - francuski Paryż i czeską Pragę.
2007-07-15
W lutym pisaliśmy o projekcie 1451 wypożyczalni rowerów w Paryżu, które miały zostać uruchomione latem. Od niedzieli mieszkańcy oraz turyści będą mieli do dyspozycji 750 - na razie o połowę mniej niż zakładano - stacji rowerowych, pozwalających skorzystać z roweru, który można zostawić na dowolnej innej stacji. Do wypożyczenia będzie ponad 10600 rowerów. Liczba stacji i rowerów systemu Velib' ma niemal podwoić się do końca roku.
2007-08-10
Działający od 15 lipca w Paryżu system wynajmu rowerów wzbudził duże zainteresowanie u mieszkańców miasta i zwiedzających miasto turystów. Już ponad milion osób skorzystało dotychczas z tej nowej usługi. Szare rowery stały się widoczne na ulicach francuskiej stolicy. - W ciągu pierwszych kilku tygodni liczba osób, które wynajęły rowery, przekroczyła milion - poinformował przedstawiciel władz miejskich Denis Baupin.
2007-05-22
Ku chwale ekologii i dla powszechnego zdrowia rajcowie postanowili wsadzić zmotoryzowanych mieszczan na rowery. Trwa akcja Velib'- od słów vélo (rower) i libérté (wolność). Operacja przekształcania stolicy Francji w tani welodrom przebiega z bezprzykładnym rozmachem.
Liczba pozycji:
1 2


Znaleziono: 1 imprez dla tagu 'paryż'
Liczba pozycji: