Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'pedały'

Znaleziono: 5 wiadomości dla frazy 'pedały'
2015-08-21
Flypedals to adaptery, zmieniające pedały szosowe lub mtb (wszelkiego typu) w platformy pod zwykłe buty
2015-06-22
Od wielu lat producenci pedałów rowerowych starają się stworzyć konstrukcje wygodne i efektywne. Niestety nikt dotychczas nie uwzględniał ergonomii pracy nóg. Na szczęście w końcu powstał taki projekt.
2015-01-28
Temat używania platformowych lub wpinanych pedałów często pojawia się podczas rozmów między rowerzystami.
2015-02-17
Minimalny opór sprzętu, maksymalna wydajność - to marzenie każdego rowerzysty, a w szczególności sportowców dla których każda sekunda jest na wagę złota.
2014-03-07
Amerykańska firma Möbius Cycling zaprezentowała nowy pomysł na zatrzaskowy pedał do rowerów. Wynalazca - Sam Hunter miał już dość klasycznych pedałów, w których trzeba nogą szukać i wcelować w platformę zatrzaskową.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 2 artykułów dla tagu 'pedały'
2012-09-26
Pedały dzięki którym nasze nogi mogą przekazywać napęd rowerowi dzielą się na dwie duże grupy - zatrzaskowe i platformowe.
2010-11-03
Pierwszy rower z mechanizmem napędowym skonstruował w 1839 r. Szkot Kirkpatrick MacMillan. W 1860 r. Pierre Michaux dodał pedały, a rok później mechanizm korbowy na przedniej piaście. To dało początek "boneschaker'owi" i bicyklowi
Liczba pozycji:


Znaleziono: 8 definicji w encyklopedii dla tagu 'pedały'
Mały metalowy element mocowany do spodniej części buta, którego zadaniem jest wpięcie się i utrzymanie buta w pedale zatrzaskowym.
Slangowe określenie na pedały zatrzaskowe. Nazwa pochodzi od technologi SPD firmy Shimano Czasami (niezbyt poprawnie) określenie espedy używa się na wszystkie pedały zatrzaskowe.
Element mocowany na pedale rowerowym służący do lepszego przekazywania energii z nogi i stopy na koła poprzez pedały.
Część układu napędowego roweru, która służy przenoszeniu energii z nóg rowerzysty, poprzez korby, do całegu układu napędowego.
Zwykłe pedały rowerowe. Nazwa jest używana dla odróżnienia od pedałów zatrzaskowych.
Zintegrowany system buta i pedału, który zapewnia doskonałe przeniesienie energii rowerzysty na system napędowy roweru. Na cały system składają się dwa elementy: but i pedał.
Shimano Pedaling Dynamics - technologia pedałów zatrzaskowych firmy Shimano. Obecnie jest to najpopularniejszy typ pedałów zatrzaskowych. System składa się z samych pedałów posiadających na dwóch stronach zatrzask sprężynowy oraz tzw bloków.
Slangowe określenie na pedały zatrzaskowe firmy Crank Brothers, szczególnie na najpopularniejszy model - Egg Beater. Określenie "ubijaki" pochodzi od anologii do kształtu pedałów podobnego do śmigiełek do ubijania piany z białej jajek.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 2 imprez dla tagu 'pedały'
Liczba pozycji: