Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'prawo alkohol i rower'

Znaleziono: 4 wiadomości dla frazy 'prawo alkohol i rower'
2013-10-22
17 października 2013 roku prezydent podpisał nowelizację Kodeksu Karnego zgodnie z którą nietrzeźwi rowerzyści będą karani jedynie za wykroczenie. Do tej pory taki czyn był uznawany za przestępstwo co wiązało się z poważnymi konsekwencjami.
2013-05-25
Na rozpoczynającym się w środę w Hanowerze spotkaniu niemieckich krajowych ministrów spraw wewnętrznych dyskutowana będzie kwestia zrównania antyalkoholowych restrykcji wobec rowerzystów z tymi, jakim podlegają kierowcy.
2009-08-29
Czy rower jest pojazdem - takie wątpliwości pojawiły się w sprawie mężczyzny bez prawa jazdy złapanego podczas jazdy rowerem pod wpływem alkoholu. Można orzec zakaz prowadzenia rowerów wobec pijanego rowerzysty nawet wtedy, gdy nie ma on prawa jazdy - potwierdził Sąd Najwyższy.
2008-05-31
Prokurator rejonowy w Piszu zdecydował o podaniu do publicznej wiadomości wizerunku i danych osobowych mężczyzny, który już sześć razy zatrzymywany był za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu. Jest to Adam Andrzejewski, 33-letni mieszkaniec wsi Osiniak. Upublicznienie danych ma być przestrogą dla innych.
Liczba pozycji: