Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'rama'

Znaleziono: 3 wiadomości dla frazy 'rama'
2017-05-26
Amerykański samochodowy koncern, który już w przeszłości prezentował koncepcje składanych rowerów teraz zgłosił do urzędu patentowego wniosek dotyczący roweru z nadmuchiwaną... ramą.
2014-12-01
Pamiętacie, jak sześć lat temu pisaliśmy o ażurowej ramie? Teraz...
2008-01-07
Patrząc na rozwój technologii ramy przez ostatnie kilka lat mogłoby sie wydawać, że juz nic zaskakującego w tej dziedzinie nas nie spotka. Owszem materiały używane do ich produkcji sa coraz lżejsze i wytrzymalsze...
Liczba pozycji:


Znaleziono: 1 artykułów dla tagu 'rama'
2012-09-25
Najważniejszym i jednocześnie najdroższym elementem roweru jest rama. To właśnie rama decyduje o rowerze i jego charakterze: czy jest rasowym góralem, maszyną do zjazdu, rowerem crossowym, czy też trekkingowym.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 20 definicji w encyklopedii dla tagu 'rama'
Rzadko używane (i mało profesjonalne) określenie na amortyzowaną sztycę podsiodłową.
Rodzaj rur stosowanych do produkcji ram rowerowych mających różne grubości ścianek zwłaszcza na ich końcach, gdzie obciążenia są największe.
(Główna rura ramy) Ukośna rura biegnąca od główki ramy do suportu. O ile w niektórych konstrukcjach ramy górna rura ramy może nie występować, to dolna rura ramy - zwana główną rurą ramy występuje zawsze.
Dwie rury biegnące od suportu do osi tylnego koła. Wzdłuż dolnej rury tylnego trójkąta biegnie łańcuch.
Część ramy - pionowa rura w którą jest wkładana rura sterowa widelca. Do główki ramy od góry dochodzi górna rura ramy, a od dołu dolna rura ramy.
Rura biegnąca od główki ramy do rury podsiodłowej. W rowerach o klasycznej męskiej budowie górna rura ramy biegnie poziomo, lub pod niewielkim kątem od główki ramy do rury podsiodłowej - bliżej siodełka.
Dwie rury biegnące od osi tylnego koła do rury podsiodłowej.
Element łączący golenie widelca z rurą sterową. W widelcach sztywnych (nieamortyzowanych) korona jest zazwyczaj górnym, zagiętym fragmentem goleni który łączy się z rurą sterową.
Zespół łożysk poprzez które przedni widelec jest połączony z ramą. Potocznie są nazywane "sterami". Składają się z dwóch części (górnej i dolnej) montowanych do główki ramy.
Łącznik w miejscu połączeń rur w ramie stalowej. Mufa ma formę krótkich połączonych ze sobą w jedną całość rurek o nieco większej średnicy niż łączone rury. Stosowany głównie w ramach stalowych.
Liczba pozycji:
1 2


Znaleziono: 46 imprez dla tagu 'rama'
Liczba pozycji:
1 2 3 4 5