Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'rower składany'

Znaleziono: 17 wiadomości dla frazy 'rower składany'
2014-02-19
W 2009 roku pisaliśmy o futurystycznym rowerze GoCycle - Futurystyczny składak rodem z F1. Teraz mamy okazje kupić jego unowocześniona wersję GoCycle G2 - która wyposażono w elektroniczne sterowanie, w tym także przełożeniami oraz hydrauliczne hamulce.
2013-05-03
Dahon North America, światowy lider produkcji rowerów składanych wprowadził do sprzedaży w Polsce najnowszy model pod nazwą JIFO. Został skonstruowany specjalnie dla dojeżdżających do szkół i pracy w miastach.
2012-01-21
Czy boi się krawężników, czy może uciąć nogę i co na to kręgosłup? Test Next. Wszystkie blaski i cienie Easy Rider Bike'a - najdziwniejszego składaka na świecie.
2012-01-08
Nie da się odkryć koła na nowo. Ale można odkryć dwa koła! Polski inżynier wymyślił składak jeżdżący ponoć lepiej niż klasyczny rower. Postanowiliśmy przekonać się, czy to prawda
2011-01-06
Rowery składane stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w wielkich miastach, gdzie mogę być alternatywą dla innych środków komunikacji. Jednym z najbardziej niezwykłych rowerów składanych jest Yike Bike - najlżejszy elektryczny rower na świecie.
Liczba pozycji:
1 2 3 4


Znaleziono: 2 artykułów dla tagu 'rower składany'
2012-09-22
Przełom XIX i XX w. przyniósł ciekawe innowacje: ścigano się na rowerach szosowych, kobiety w długich sukniach mogły wygodnie podróżować "damką", a miłośnicy zrelaksowanej pozycji - rowerem poziomym. W XX w. skonstruowano składak, BMX i rower trekingowy.
2008-05-01
W 2008 roku w niemieckiej miejscowości Germersheim odbyła się trzynasta edycja targów SPEZI - rowerów poziomych, składanych, monocyklów oraz wszelkiego rodzaju dziwnych konstrukcji, których wspólną cechą jest fakt napędzania ich mięśniami ludzkimi
Liczba pozycji:


Znaleziono: 4 definicji w encyklopedii dla tagu 'rower składany'
Pojazd napędzany siłą mięśni osoby kierującej nim za pośrednictwem przekładni mechanicznej napędzającej jedno (lub dwa) z kół, wprawianej w ruch zazwyczaj nogami.
Typ roweru, który w szybki i prosty sposób można złożyć do tak aby zajmował mało miejsca. Rower składany zazwyczaj posiada ramę z zawiasem, który można zablokować, chowany w rurę podsiodłową wspornik siodła oraz łamany (z zawiasem) wspornik kierownicy.
Slangowe określenie na rower składany. W czasach PRL nazwę "składak" stosowano do popularnego modelu Wigry firmy Romet.
Produkowany w czasach PRL (lata 70. - 90.) miejski składany rower marki Romet. Obok modelu Wigry, był to najpopularniejszy składak w czasach PRL. Od modelu Wigry różnił się praktycznie tylko rozmiarem kół - zamiast 20" posiadał koła w rozmiarze 24".
Liczba pozycji: