Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'rower składany'

Znaleziono: 17 wiadomości dla frazy 'rower składany'
2009-11-07
Dwudziestoczteroletni student z Londynu - Dominic Hargreaves skonstruował rower, który możemy złożyć do wielkości... rowerowego koła. Konstruktor podszedł do problemu zupełnie inaczej niż renomowane i duże firmy specjalizujące się w tego typu rowerach
2009-02-22
Niejednokrotnie już pokazywaliśmy futurystyczne projekty rowerów zachwycające pięknem oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Wspólną cechą tych koncepcji była... ich wirtualność.
2009-02-06
Do akcji producentów samochodów wzywających czasami nawet dziesiątki tysięcy klientów do odwiedzenia autoryzowanych serwisów w celu wymiany wadliwej części już się przyzwyczailiśmy. Nie tak dawno Mavic wycofywał przednie koła R-SYS, a teraz Merida - drugi tajwański producent rowerów - wzywa klientów do wymiany rowerów Freeway CT03 oraz R3.0
2008-05-15
Do składanych rowerów już się przyzwyczailiśmy - na rynku oprócz rodzimego - ciągle produkowanego modelu Wigry (Arkus&Romet Group) jest dostępna szeroka oferta rowerów Dahon. Niedawno pisaliśmy także o składanym Kasku. Co byście jednak powiedzieli na składane... koło ?
2007-11-07
Dzisiaj przedstawiamy nowości na rok 2008 jednego z najbardziej znanych producentów rowerów składanych - firmy Dahon.
Liczba pozycji:
1 2 3 4


Znaleziono: 2 artykułów dla tagu 'rower składany'
2012-09-22
Przełom XIX i XX w. przyniósł ciekawe innowacje: ścigano się na rowerach szosowych, kobiety w długich sukniach mogły wygodnie podróżować "damką", a miłośnicy zrelaksowanej pozycji - rowerem poziomym. W XX w. skonstruowano składak, BMX i rower trekingowy.
2008-05-01
W 2008 roku w niemieckiej miejscowości Germersheim odbyła się trzynasta edycja targów SPEZI - rowerów poziomych, składanych, monocyklów oraz wszelkiego rodzaju dziwnych konstrukcji, których wspólną cechą jest fakt napędzania ich mięśniami ludzkimi
Liczba pozycji:


Znaleziono: 4 definicji w encyklopedii dla tagu 'rower składany'
Pojazd napędzany siłą mięśni osoby kierującej nim za pośrednictwem przekładni mechanicznej napędzającej jedno (lub dwa) z kół, wprawianej w ruch zazwyczaj nogami.
Typ roweru, który w szybki i prosty sposób można złożyć do tak aby zajmował mało miejsca. Rower składany zazwyczaj posiada ramę z zawiasem, który można zablokować, chowany w rurę podsiodłową wspornik siodła oraz łamany (z zawiasem) wspornik kierownicy.
Slangowe określenie na rower składany. W czasach PRL nazwę "składak" stosowano do popularnego modelu Wigry firmy Romet.
Produkowany w czasach PRL (lata 70. - 90.) miejski składany rower marki Romet. Obok modelu Wigry, był to najpopularniejszy składak w czasach PRL. Od modelu Wigry różnił się praktycznie tylko rozmiarem kół - zamiast 20" posiadał koła w rozmiarze 24".
Liczba pozycji: