Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'rower składany'

Znaleziono: 17 wiadomości dla frazy 'rower składany'
2007-08-31
Czy nie byłoby pięknie, wyjść z domu, dojechać do ścieżki rowerowej i pomknąć 5km do pracy? Rower możnaby schować później pod własnym biurkiem i wyjąć za 8 godzin. Taki rower możesz mieć już teraz. Ścieżek nie ma jeszcze niestety w ofercie.
2007-04-13
Problemy komunikacyjne w dużych miastach zmuszają coraz większą rzeszę osób do poszukiwania alternatywnych sposobów poruszania się. Jednym z najczęściej wybieranych są oczywiście rowery. Zalet takiego sposobu komunikacji nie będziemy teraz omawiać - bo są oczywiste, ale jest i wada - co zrobić z naszym jednośladem, kiedy już dojedziemy do miejsca przeznaczenia.
Liczba pozycji:
1 2 3 4


Znaleziono: 2 artykułów dla tagu 'rower składany'
2012-09-22
Przełom XIX i XX w. przyniósł ciekawe innowacje: ścigano się na rowerach szosowych, kobiety w długich sukniach mogły wygodnie podróżować "damką", a miłośnicy zrelaksowanej pozycji - rowerem poziomym. W XX w. skonstruowano składak, BMX i rower trekingowy.
2008-05-01
W 2008 roku w niemieckiej miejscowości Germersheim odbyła się trzynasta edycja targów SPEZI - rowerów poziomych, składanych, monocyklów oraz wszelkiego rodzaju dziwnych konstrukcji, których wspólną cechą jest fakt napędzania ich mięśniami ludzkimi
Liczba pozycji:


Znaleziono: 4 definicji w encyklopedii dla tagu 'rower składany'
Pojazd napędzany siłą mięśni osoby kierującej nim za pośrednictwem przekładni mechanicznej napędzającej jedno (lub dwa) z kół, wprawianej w ruch zazwyczaj nogami.
Typ roweru, który w szybki i prosty sposób można złożyć do tak aby zajmował mało miejsca. Rower składany zazwyczaj posiada ramę z zawiasem, który można zablokować, chowany w rurę podsiodłową wspornik siodła oraz łamany (z zawiasem) wspornik kierownicy.
Slangowe określenie na rower składany. W czasach PRL nazwę "składak" stosowano do popularnego modelu Wigry firmy Romet.
Produkowany w czasach PRL (lata 70. - 90.) miejski składany rower marki Romet. Obok modelu Wigry, był to najpopularniejszy składak w czasach PRL. Od modelu Wigry różnił się praktycznie tylko rozmiarem kół - zamiast 20" posiadał koła w rozmiarze 24".
Liczba pozycji: