Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'singlespeed'

Znaleziono: 4 wiadomości dla frazy 'singlespeed'
2013-06-26
Od kilku dni w rowerowym świecie panuje atmosfera nerwowego oczekiwania. Wszystko za sprawą publikacji nowej kolekcji rowerów Niner, wyposażonych w najnowszy, nie prezentowany wcześniej napęd SRAM X01.
2007-11-07
Dzisiaj przedstawiamy nowości na rok 2008 jednego z najbardziej znanych producentów rowerów składanych - firmy Dahon.
2007-10-01
Na tegorocznych najważniejszych w Europie targach rowerowych Eurobike, polska firma Kross pokazała stalowego singlespeeda "Unplugged" na kołach 29". Sercem roweru jest rama wykonana ze stali Reynolds 631 z podwójnie cieniowanym przednim trójkątem i mimośrodowym środkiem suportu zapewniającym swobodny naciąg łańcucha.
2007-09-02
Singlespeedy stają się coraz bardziej popularne. Zyskały sobie przychylność konsumentów prostotą konstrukcji, a co za tym idzie bezproblemową obsługa i konserwacją. Jeśli tylko czuje się dość siły w nogach to można się dać temu trendowi porwać.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 4 definicji w encyklopedii dla tagu 'singlespeed'
Element układu napędowego używany w rowerach jednobiegowych.
Nazywany także jednobiegówką, singlem - jest to rodzaj roweru z pojedynczym przełożeniem. Nie posiadają przerzutek, dodatkowych zębatek ani innych form zmiany biegów.
Koło lub koła zębate połączone z piastą tylnego koła rowerowego. Umożliwia przekazanie napędu z pedałów za pośrednictwem łańcucha na koło. Tylne koło zębate może być pojedyncze lub w zestawie.
Zestaw trybów służący do przeniesienia napędu z łańcucha na koło. Dzięki zestawowi tylnych zębatek rower można wyposażyć w zewnętrzny mechanizm zmiany przełożeń (przerzutki).
Liczba pozycji: