Każdy, kto jeździ na rowerze wie że największym jego wrogiem jest deszcz. Jazda podczas ulewy nie jest ani przyjemna, ani bezpieczna. UNDER-COVER Bike Umbrella to niemiecki pomysł na ta niedogodność.
Firma BBB na tegorocznych targach Eurobike pokazała kask Indra dedykowany do tzw. Speed-Pedelec, czyli rowerów elektrycznych, które posiadają silniki ponad 250W oraz mogą rozwinąć prędkość ponad 25 km/h
Bikepacking to najnowszy trend w rowerowej turystyce oznaczający podróżowanie z minimalna ilością bagażu. Amerykańska firma Trek zaprezentowała na przyszły rok nowy model Trek 1120 na 29 calowych kołach dedykowany do takiego rodzaju turystyki
Amerykański samochodowy koncern, który już w przeszłości prezentował koncepcje składanych rowerów teraz zgłosił do urzędu patentowego wniosek dotyczący roweru z nadmuchiwaną... ramą.
Francuska sieć sklepów sportowych Decathlon wzywa klientów, którzy nabyli rowery B'Twin Rockrider 540 oraz 520 do zaprzestania używania ich oraz zwrotu roweru.
Jeszcze do niedawna w rowerach górskich niepodzielnie panowały hamulce szczękowe - najpierw cantilevery, a następnie V-brake. Obecnie - już od kilku lat w rowerach MTB prym wiodą hamulce tarczowe, które są już dostępne w ekonomicznej grupie Alivio Shimano
Hamulce tarczowe wymagają, by w rowerze znalazło się zarówno mocowanie dla zacisku hamulca tarczowego oraz by koło, a dokładniej piasta była przystosowana do zamontowania tarczy hamulcowej w jednym ze standardów: Center Lock lub International Standard
Hamulec tarczowy składa się z klamki, tarczy i zacisku montowanego do ramy, lub na dole widelca (amortyzatora) przy osi koła. Obecnie istnieją dwa standardy mocowania zacisków do ramy/widelca.
Hamulce tarczowe dzielą się na dwie grupy: hamulce tarczowe hydrauliczne hamulce hydrauliczne mechaniczne. W artykule opisujemy różnice pomiędzy nimi oraz wadi z zalety każdego z systemów.
Hamulce tarczowe w rowerach jeszcze kilka lat temu były pewnego rodzaju ekstrawagancją. Jednak wraz z rozwojem technologii, ich niezawodności, spadku masy, a przede wszystkich prostoty w eksploatacji na dobre zagościły w naszych rowerach.
Wraz z rozwojem oświetlenia LEDowego segment lampek rowerowych bardzo się rozrósł. Obecnie możemy mamy wybór od superjasnych lamp przednich, przez klasyczne "mrugacze", po małe "pchełki".
Ten niedoceniany przez wielu rowerzystów element wyposażenia - powiedzmy sobie szczerze: obowiązkowego - bardzo się przydaje zarówno w górach, jak i w ruchu miejskim.
Rogi - montowane na obu końcach kierownicy służą do zwiększenia ilości sposobów w jaki możemy ja trzymać. Dzięki temu możemy zmienić sylwetkę, w zależności od terenu po którym jedziemy.