Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagu: 'typ roweru'

Znaleziono: 2 artykułów dla tagu 'typ roweru'
2012-08-21
Podział rowerów Merida ze względu na typ.
2012-03-31
Rower używany do uprawiania trialu. Powstał z połączenia cech roweru górskiego i BMX. Jego główne zastosowanie to skoki po przeszkodach.
Liczba pozycji:


Znaleziono: 53 definicji w encyklopedii dla tagu 'typ roweru'
Potoczne określenie roweru górskiego
Handbike jest to rower z napędem ręcznym, przeznaczony dla osób niepełnosprawnych.
Rower z przednim amortyzatorem, ale bez tylnego. Nazwa pochodzi z angielskiego "hardtail" - twardy ogon
Potoczne określenie na rower miejski. Nazwa pochodzi od państwa - Holandii - gdzie tego typu rowery są bardzo popularne.
HPV - z angielskiego: Human Powered Vehicles. Oznacza wszystkie pojazdy napędzane siłą mięśni ludzkich np: łodzie, narty, rolki, deskorolki oraz oczywiście rowery.
Forma ćwiczeń polegająca na pedałowaniu na specjalnym rowerze stacjonarnym (aquabike) zanurzonym w wodzie. Aquacycling łączy w sobie w sobie elementy aquaerobiku i ćwiczeń na rowerze stacjonarnym.
Staroświecki, miejski, prosty model roweru bez przerzutek, a jedynie z elementarnymi akcesoriami typu bagażnik i błotniki. Określenie dawniej stosowane było na rowery np popularną "Ukrainę".
Rodzaj miejskiego roweru towarowego o dwóch kołach i przestrzenią ładunkową zlokalizowaną nisko nad ziemią między kierownicą a przednim kołem. Dostępne są też wersje z przestrzenią pasażerską do przewożenia dzieci.
Rodzaj roweru transportowego z większym, w porównaniu do standardowego roweru, rozstawem osi (odległość między środkiem przedniego i tylnego koła). Wydłużenie ramy i oddalenie tylnego koła umożliwia łatwiejsze przewożenie ciężkich towarów lub dorosłych.
Ogólne określenie taniego roweru sprzedawanego w hipermarketach. Charakteryzuje się atrakcyjną ceną i bardzo słabymi komponentami, często niewiadomego pochodzenia. Nazwa pochodzi od nazwy jednego z supermarketów.
Liczba pozycji:
1 2 3 4 5 6


Znaleziono: 11 imprez dla tagu 'typ roweru'
Liczba pozycji:
1 2