Urzędnicy stołecznego ratusza podsumowali sezon rowerowy. Z zaprezentowanego raportu wynika, że w Warszawie systematycznie przybywa szlaków rowerowych, a miejski system wypożyczalni Veturilo cieszy się dużym zainteresowaniem.
Na nowo odżył pomysł zorganizowania wypożyczalni rowerów w Lublinie. Ratusz chce aby w mieście powstało 40 stacji, z których można będzie wziąć jeden z 400 rowerów. Dodatkowo w całym Lublinie powstałoby ok. 30 kilometrów rowerowych tras
Terminale rowerowe okazały się strzałem w dziesiątkę. Tylko w ciągu miesiąca w systemie zarejestrowało się blisko 2,8 tys. osób, a firma Nextbike odnotowała blisko 11 tys. wypożyczeń. Będą więc kolejne stacje
Warszawski system wypożyczalni rowerów Veturilo ma już swoją stronę internetową – www.veturilo.waw.pl. Za pomocą serwisu można, jeszcze przed uruchomieniem systemu, dopełnić wszystkich wstępnych formalności związanych z rejestracją i opłatami.
W lipcu 2014 roku Zarząd Transportu Miejskiego udostępnił do wypożyczania cztery rowery typu cargo bike. Z przodu mają one skrzynię o ładowności 100 kg, która jest także przystosowana do przewozu kilkuletnich dzieci.
Pierwszy pomysł projektu roweru miejskiego w Łodzi pojawił się w 2008 roku. Przewidywano, że będzie on kosztował ok. 4 mln zł. W 2009 roku. Przetarg na wykonanie i obsługę stacji rozpisano w 2009 roku, ale został on unieważniony.
Wypożyczalnia mieści się w dwóch sklepach Airbike. Umożliwia indywidualne wypożyczenie rowerów różnych typów (mtb, cross, city). Jest także możliwość wypożyczenie większej ilości rowerów (z możliwością dowozu i odbioru)
Wypożyczalnia rowerów Specbike oferuje możliwość wypożyczenia rowerów turystycznych dla osób dorosłych i dzieci. Firma posiada 50 jednośladów renomowanej amerykańskiej firmy Specialized
Sieć bezobsługowych wypożyczalni rowerowych w USA składających się z rowerów oraz zasilanych bateriami słonecznymi stacji. Jest prowadzona przez konsorcjum firm w skład którego wchodzi miedzy innymi firma Trek znana z produkcji rowerów.
Sieć wypożyczalni rowerów w dzielnicy Bemowo w Warszawie uruchomiona przez niemiecką firmę Nextbike w 1 kwietnia 2012 roku. Do dyspozycji mieszkańców jest 100 rowerów w 10 stacjach.
Sieć bezobsługowych wypożyczalni rowerowych (system roweru miejskiego) w kilkunastu miastach we Włoszech z Rzymem na czele składających się z rowerów oraz automatycznych stacji.
System publicznych rowerów niemieckich kolei Deutsche Bahn w Berlinie, Frankfurcie nad Menem, Koloni, Stuttgarcie, Monachium, Karlsruhe oraz w Saarbrücken obsługiwany za pomocą telefonu komórkowego.
System bezobsługowych wypożyczalni rowerowych działających na zasadzie roweru miejskiego wdrażany przez firmę JCDecaux. Jest to to cały system obejmujący rowery, stacje dokujące, system informatyczny oraz know-how.
Największa na świecie firma zajmująca się reklamą zewnętrzną. W swojej ofercie posiada także system wypożyczalni rowerów miejskich "Cyclocity". Został on wdrożony w 13 miastach we Francji oraz w 13 poza tym krajem.
Projekt realizowany na Górnym Śląsku, w ramach którego ma powstać sieć kilkudziesięciu wypożyczalni rowerowych w miastach Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (14 miast z siedzibą w Katowicach). Sieć ma działać na zasadzie Roweru Miejskiego.